Pałac Brzeźno – perła w Koronie Kocich Gór – część I

Rok z okładem, systematycznie,  zwykle  raz w miesiącu, z Basią  i Lutkiem z Wesołej realizowaliśmy   naszą  weekendową turystyczną przygodę  na  liczącym ponad 70 km  szlaku: Korony Kocich Gór – wyznaczonym przez 14/cie najwyższych  wzniesień  w całym paśmie  Wzgórz Trzebnickich.

Opisy  wszystkich dotychczasowych wspólnych wejść na 12/cie z nich –  składają się już  na niematerialny dorobek niedary.pl  Na publikację czekają już tylko dwie  ostatnie  relacje z wejść na Ciemną Górę /najwyższy szczyt Kocich Gór/ oraz na Wzgórza Strupińskie – tak się składa –  najniższe wzniesienia w paśmie Wzgórz Trzebnickich.

Jesteśmy  więc coraz bliżej upragnionego celu – zdobycia Korony Kocich Gór. Im bliżej finału tym bardziej nieuchronne staje się pytanie:

 –  Co dalej,   kiedy już zdobędziemy wszystkie 14/cie szczytów ?

Z jednej strony przyzwyczajenie.  Z drugiej,  ciekawość nowych miejsc i  ludzi poznawanych podczas wędrówek…

Miałoby się to skończyć…. ?  Nasza, ubiegłoroczna, jesienna eskapada w kierunku Wzgórz Strupińskich zatrzymała się niespodziewanie w… Brzeźnie. Zainteresowani widocznymi z drogi zaproszeniami – reklamami,  miejscami parkingowymi,  postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej ofercie rekreacyjno-restauracyjno-hotelowej – jaką oferuje… Pałac w Brzeźnie.

Wokół przepięknie zaprojektowane  i utrzymane  tereny zielone – urokliwe alejki,  mieniące się wówczas wszystkimi kolorami jesieni:

Pałac w ciągu roku  żyje szeregiem imprez, spotkań.  Odbywają się  tu wernisaże, znajomi umawiają sie na  wspólne spędzenie czasu. Przebogata paleta propozycji!   W tej  pełnej krajobrazowych uroków enklawie,  zaprojektowanej  tak aby historia tego miejsca wtopiła się w  luksusową współczesną  ofertę   hotelowo – rekreacyjno- relaksacyjną, każdy  z pewnościa odnajdzie swoją   małą oazę w której doskonale można odreagować codzienność …

Więcej  fotek z tego miejsca  – w tym  również z lotu drona – odnajdziesz na mapie google  z podróżami  Logo Niedar / patrz górne poziome menu- przycisk Logo Niedar podróżuje.

W kompleksie  znajdują się m.in  korty tenisowe, letnie pawilony dedykowane do obsługi zorganizowanych grup eventowych.  Szczególnie imponująco prezentuje się  jakże   malowniczo usytuowane … pole  golfowe:

Logo Niedar  po raz pierwszy miało okazję zostać sfotografowane na prawdziwej golfowej murawie:

Jeszcze fotka Pałacu od strony stawu:

W przypałacowej restauracji zjedliśmy przepyszny i ze smakiem  urozmaicony  obiad … i wydawało się iż  kolejny punkt w którym sfotografowaliśmy logo mamy zaliczony….

W najśmielszych oczekiwaniach nie przypuszczaliśmy wtedy iż wkrótce zjemy tu kolejne pyszności  ale tym razem nie w ogólnie dostępnej restauracji lecz w…. Pałacu i będziemy mieli okazję poznać nie tylko  jego aktualnych właścicieli ale także  historię odbudowy, oraz zwiedzić z logo Niedar,  miejsca póki co niedostępne dla  gości:

Ciąg dalszy relacji z tego cudownego miejsca na ziemii – niwątpliwej  Perły na szlaku Korony Kocich Gór w przygotowaniu:

 

Danusia i Jurek z Wesołej

Dodaj komentarz