Pani Stefania – odeszła…

W przeddzień inauguracji Seniorady 2021 dotarła do nas wyjątkowo  smutna wiadomość. Odeszła Pani Stefania z Różanej. Od 2015 roku niepodzielna  zdobywczyni tytułów Seniora Nestora wsi Niedary w kategorii Pań…

Pani Stefania była postacią nr 1  Niedariańskich Seniorad …   chociaż podczas ich trwania nie przekroczyła progu świetlicy ! Można by rzec iż była prekursorką i  do perfekcji opanowała  tak powszechnie znany dzisiaj tryb zdalny. Nie da się zapomnieć  jej serdecznych  telefonów po zakończeniu Seniorad. Motywowały one  do tego aby w kolejnych latach konsekwentnie  celebrować Święto i zaskakiwać  Niedariańskich  Seniorów kolejnymi scenariuszami.

Domowe archiwum Pani Stefanii,  zawiera sporo okolicznościowych  pamiątek, nagród dyplomów, pism gratulacyjnych i  pucharów.  W e-kronice  Niedar na zawsze Pani Stefania pozostanie wśród nas  jako uosobienie witalności, otwartości, niespożytej chęci do życia, determinacji. Przez wiele lat   dzierżyła   niepodzielnie  koronę najstarszego mieszkańca naszej wsi:

Na zawsze pozostaniemy  pod wrażeniem niesłychanej  vis vitalis  Pani Stefanii. Emanująca swadą, niezwykle żywiołowa, czynna. Cudownie  otwarta  także   na bezpośrednie  kontakty z osobami spacerującymi w stronę lasu. Jej obecność  sprawiała  iż od dawna ten odcinek Różanej na naszej mapie sytuacyjnej Niedar powinien być zaznaczony kolorem promieniejącego szczęścia,  uśmiechu i jakże  godnie przeżywanej jesieni życia.  Taką właśnie zapamiętamy Panią Stefanię  i pewnie jeszcze nie raz wspomnimy  jej ujmujący i niezapomniany sposób bycia.


Niniejszym   pragniemy  złożyć nasze  najszczersze kondolencje i  wyrazy współczucia Rodzinie, bliskim i dalszym znajomym.

Mirko,  Grzegorzu –   trzymajcie się  a  jeśli potrzebujecie jakiegoś wsparcia.  pomocy pamiętajcie – w  tych trudnych chwilach jesteśmy z Wami.

 

W imieniu Zespołu niedary.pl – Danusia z Jurkiem

 

Jeden komentarz

  • Mirka i Grzegorz z Różanej pisze:

    Bardzo dziękujemy za wsparcie i wyrazy współczucia.
    Mama mieszkała z nami w Niedarach 11 lat uczestnicząc czynnie w życiu rodzinnym nie zapominając oczywiście o Sąsiadach bliższych i dalszych. Zawsze chętnie porozmawiała ze spacerującymi ulicą Różaną, choćby o pogodzie.
    Będzie nam Jej bardzo brakować …

Dodaj komentarz