Piękny gest najstarszej mieszkanki Niedar.

Dotarło do nas jakże ujmujące w swoim przesłaniu –  post scriptum Niedariańskiej Seniorady 2019. Piękny gest Pani Stefanii z Różanej –  zdobywczyni tytułu: Senior Nestor wsi Niedary 2019.

Gest,  który z jednej strony  a priori zakłada  cykliczność  kolejnych Seniorad, którą nota bene  w końcowej mowie potwierdził także Sołtys wsi Niedary Szczepan Gurboda,  żegnając uczestników uroczystości słowami: ….” do zobaczenia za rok  w zdrowiu… i w tym samym składzie” a z drugiej strony z urokliwą swadą wprowadza  nowy,   autorski punkt programu – doceniający prawdziwą wartość kolekcjonerskiego  trunku,  nie w jego smakowaniu  – lecz w fakcie posiadania.

Z przyjemnością ustępuję miejsca Pani Stefanii:

Senior Nestor wsi Niedary 2019 - Stefania Ludwiczak.

Stefania Ludwiczak – Senior Nestor wsi Niedary 2019

Szanowni Niedarianie, Drodzy Seniorzy,

bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do uhonorowania mnie jako aktualnie najstarszej mieszkanki naszych Niedar okolicznościowym pucharem.

Dziękuję także za butelkę wina Egri Bikaver rocznik 1995, którą wygrał w moim zastępstwie mój Przedstawiciel w konkursie zorganizowanym w trakcie Seniorady 2019 w dniu 23 listopada br.

Z uwagi na dużą wartość kolekcjonerską wspomnianego wina,  zachowuję je w depozycie do następnej Seniorady w roku 2020, podczas której będzie ona ponownie przedmiotem konkursu. Jednocześnie oświadczam, że jeżeli wygram to wino trzykrotnie z rzędu – to już jej nie oddam!

z serdecznymi pozdrowieniami

Stefania Ludwiczak
z ulicy Różanej


Pani Stefanio w imieniu zespołu niedary.pl i wszystkich Niedarian, którzy wpisują się w nasze kreowanie nowych wartości,  serdecznie życzę aby zabrakło Pani w domu półek – na puchary zdobywane na kolejnych  Senioradach 🙂

                                                                                                                                                                   Jurek z Wesołej 🙂

Ps. Pani Stefanio ufam iż wybaczy mi Pani jednowyrazową  ingerencję w oryginalny  tekst Pani listu,  ale styl w jakim Pani zadebiutowała na stronie niedary.pl podpowiada mi iż mogłem liczyć w tej kwestii na zielone światło.

Dodaj komentarz