Piękny gest Niedarzan dla wsi Biała:

Po dłuższej przerwie – jak się okazuje wypełnionej pracą na rzecz potrzebujących – nasz stały korespondent z zaprzyjaźnionych Niedar z Gminy Drwinia – Paweł Wymazała – Sekretarz OSP Niedary,  nadesłał nam fotorelację z akcji dobroczynnej

zorganizowanej na rzecz mieszkańców wsi Biała, którzy doświadczyli ogromnej tragedii, która w relacjach mediów w dniu 20 czerwca znalazła się na czołówkach wydarzeń dnia:

Ustępuję miejsca Pawłowi – poniżej jego autorska fotorelacja:

 Z pomocą dla mieszkańców Nowej Białej

W dniu 03 lipca delegacja strażaków z naszej jednostki wraz z kilkoma innymi jednostkami OSP z terenu Gminy Drwinia udała się do miejscowości Nowa Biała w powiecie nowotarskim:

w której 20 czerwca br. miał miejsce ogromny pożar, który zniszczył kilkadziesiąt budynków mieszkalnych i gospodarczych. Zebrane wśród mieszkańców dary:

(środki czystości, żywność, zboże):

oraz środki finansowe przekazaliśmy na ręce Sołtys wsi Nowa Biała.

Mając w pamięci wydarzenia związane z powodzią z 2010 r. która nawiedziła Niedary oraz pomoc strażaków ochotników z powiatu nowotarskiego, którzy wówczas przepompowywali wodę przez kilka dni chcieliśmy się im w jakiś sposób odwdzięczyć w chwili kiedy to oni znaleźli się w potrzebie.


W przygotowaniu  kolejna fotorelacja Pawła – tym razem,  dla odmiany z zawodów strażackich.

Dodaj komentarz