Porządków w Niedarach ciąg dalszy

W dniach 18 i 19 kwietnia 2024 zbieraliśmy śmieci w naszych Niedarach i okolicznych lasach w ramach Akcji Sprzątania Świata. Potem w dniu 27 kwietnia Niedariański Klub Seniora skrzyknął młodych i młodszych do porządkowania Ronda Pionierów Niedar. Regularnie jest już w tym roku koszona trawa na placu zabaw przez Marka z Kamiennej. Udało się także pokosić pas pobocza po obu stronach ulicy Wesołej na wysokości placu zabaw. Dziękujemy.

To nie koniec.

Przyszedł także czas na uporządkowanie trójkątnego terenu pomiędzy placem zabaw a ulicą Wesołą przy numerze 4. Te stare wielkie chaszcze, krzaczowisko starych traw i zarośli uporządkował w jedno popołudnie na początku maja Krzysztof z Wesołej. Placyk jest oczyszczony mechanicznie z największego zielonego bałaganu. Teraz możemy oglądać i podziwiać w całej okazałości kilka pięknych starych orzechów włoskich. Pozostało także trochę krzewów do dalszej pielęgnacji oraz liczne zrębki na ziemi. Za jakiś czas trzeba będzie zrobić powtórną rekultywację. Może ktoś ma pomysł co zrobić, aby ta przestrzeń – właściwie w samym centrum wioski – była jeszcze ładniejsza i efektowniejsza. Ruch drogowy i pieszy po ulicy Wesołej jest dość duży. Przyjeżdżają do nas goście na spotkania indywidualne lub na wielkie wydarzenia, takie jak Bieg na Biało-Czerwono, Niedariański Rajd Szlakiem Kurhanów, Rodzinny Marsz Na Orientację i wiele innych. Miejsce jest oglądane zarówno z ulicy jak i placu zabaw, z boiska. Jednym słowem fajnie by było zagospodarować efektownie ten teren.

Jeszcze raz dziękuję Krzysztofowi z Wesołej, który miał czas, możliwości i zrobił pierwszą, najtrudniejszą robotę. Teraz pomyślimy, co dalej z tym miejscem.

Grzegorz Idzikowski

Sołtys wsi Niedary

Dodaj komentarz