Ptasi rekord !…ale jaki to gatunek ? Kto da więcej ?

Jedno ze zdjęć jakie nadesłała Ewa ze Spacerowej na   Fotokonkurs  kwalifikuje  się  do uwiecznienia  w naszej Niedariańskiej Księdze Rekordów

Oto ta fotka w powiększeniu:

49_ptaków - rekord

 

Poprosiłem Ewę o komentarz do tego oryginalnego  ujęcia:

….Ta stara, uschnięta grusza stoi na środku mojego ogrodu (obrasta powoli bluszczem, trzmieliną i glicynią). Każdej wiosny, kiedy z gniazd wylatują młode ptaki drzewo przeżywa prawdziwe oblężenie. Przeważnie są to szpaki, ale na tym zdjęciu jest chyba coś innego i nie mam pojęcia co to za gatunek (słabo się znam na ornitologii)….

Tak na szybko doliczyłem się 49 ptaków  – jakież było moje zdziwienie, kiedy autorka fotki nadesłała mi jej  szczegółową  analizę graficzną wraz z poniższymi wyliczeniami:

Czarko_E0102

 

….Ja doliczyłam się 56szt. Na dowód odsyłam zdjęcie z ptakami zaznaczonymi w grupach po 5 szt. Wyszło 11 grup (55szt.) + 1 ptak schowany (ale na dużym zbliżeniu widać ewidentnie ogon, zaznaczony kółkiem).  

Niniejszym więc,  zgłaszam do  Księgi Rekordów  > wynik 56 ptaków / gatunek póki co nieznany/  na jednym planie zdjęciowym i zachęcam do nadsyłania fotek z ptakami innego gatunku względnie może komuś uda się pobić rekord Ewy w „tym konkretnym jeszcze nieznanym nam  gatunku”….. 🙂

Z pozdrowieniami Jurek z Wesołej 🙂

 

 

Dodaj komentarz