Rajdowe inspiracje na patriotyczną nutę

IV edycja  Niedariańskiego Rajdu szlakiem  kurhanów obfitowała nie tylko w najbogatszy program ze wszystkich dotychczasowych, ale  stanowiła  społeczny zaczyn dla  kilku zupełnie  nowych projektów. Oto geneza jednego z nich.

Wszystko zaczęło się od tego iż Sołtys Agata Woloszczuk z wygospodarowanych około rajdowych funduszy zakupiła dwie flagi Polski. Flagi zostały   zawieszone  na szczytowej ścianie świetlicy  a Zbyszek z Leśnej dopełnił obrazu wymieniając jedną z flag na „swoją” flagę Unii Europejskiej dzięki czemu  rajd nieoczekiwanie  zyskał dodatkową pełną  oprawę o wydźwięku patriotycznym w kontekście europejskim:

Fot. Grzegorz z Głównej

W trakcie trwania mini Seniorady spod niebieskiego namiotu Zofia z Kamiennej  rzuciła hasło – pomysł  abyśmy w  Niedarach nie tylko  pojedynczym przyświetlicowym  ale  jakimś mocniejszym akcentem zamanifestowali udział naszej Małej Ojczyzny w obchodach stulecia uzyskania niepodległości.

Mnie osobiście na zdjęciu powyżej zabrakło dwóch elementów. Podzieliłem się tym  spostrzeżeniem z Ewą ze Spacerowej i na „dwie ręce” po trwającej ok. miesiąc pracy, rozwiązaliśmy  problem wychodząc jednocześnie naprzeciw propozycji Zofii z Kamiennej.

Szczegóły naszego pomysłu zaprezentujemy na najbliższym zebraniu dotyczącym funduszu sołeckiego 2019, którego termin w nieodległej przyszłości ogłosi Sołtys Agata Woloszczuk.

Ps,

Oczywiście jeśli ktoś ma jakiś inny autorski  pomysł na obchody stulecia niepodległości, serdecznie zachęcam do podzielenia się nim w komentarzu do niniejszego wpisu lub zgłoszenia go na zebraniu.

Dodaj komentarz