ROWEROWE WZGÓRZA 2018 – premierowa relacja

Otrzymaliśmy od Organizatora – Pani Violetty Bubnowskiej, pierwszą gorącą informację – podsumowanie sobotniego wyścigu ROWEROWE WZGÓRZA 2018, który inaugurował cykl imprez zorganizowanych podczas IV edycji NIedariańśkiego Rajdu Szlakiem Kurhanów po wspólnym hasłem „ Rodzina Aktywna”:


W wyścigu udział wzięło 16 rowerzystów w wieku 11-15 lat (nie było żadnego dorosłego uczestnika). Do przebycia mieli oni trasę o dł. 6,8 km, która ze względu na suche i gorące dni, miejscami była piaszczysta i trudna do pokonania. Prawie wszyscy jednak szczęśliwie dotarli do mety. Pechowcem jednak był Olaf Kitajczuk, któremu na trzecim kilometrze trasy urwała się korba, uniemożliwiając ukończenie wyścigu.

Wyniki klasyfikacji:

kat. dziewcząt do 13 lat: I m. Pola Wołoszczuk Niedary), II m. Ola Cieślak, III m. Jagoda Siemiątkowska (Niedary)
kat. dziewcząt 14-17 lat: I m. Weronika Osyra (Niedary), II m. Zuzia Gajewska (Tarnowiec)
kat. chłopców do 13 lat: I m. Robert Łopyta (Grochowa), II m. Mikołaj Radota(Zawonia), III m. Kuba Janiszyn (Niedary)
kat. chłopców 14-17 lat: I m. Michał Treliński (Cerekwica), II m. Filip Czarnecki (Zawonia), III m. Krystian Treliński (Cerekwica).

Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali puchary, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez:

Grabek Promotion Sp. z o. o., organizatora cyklu największych w Polsce imprez kolarskich MTB pod nazwą Bikemaraton.

W kategorii “Najliczniejsza Rodzina” statuetkę otrzymała rodzina złożona z 4 osób: Pola, Ola, Jagoda i Szymon.
W kategorii “Najszybsza rodzina” kolejny raz zwyciężyli bracia Trelińscy z Cerekwicy.

Po zakończeniu wyścigu młodzi zawodnicy mogli uzupełnić energię spożywając kiełbaski pieczone na ognisku i chleb ze smalcem i ogórkiem, przygotowane przez organizatorów. A później brali udział z zabawach i konkursach prowadzonych z okazji Dnia Dziecka przez GOKiB Zawonia.
/-/ Violetta Bubnowska


Kolejne fotorelacje wkrótce ! Uczestników rajdu posiadających fotki prosimy o ich dosłanie na adres: niedary@wp.pl. Gdyby ktoś chciał również od siebie napisać cos o rajdzie – nawet bez nadsyłania fotek ZAPRASZAMY i czekamy pod tym samym adresem.
rzecznik prasowy rajdu: /- / Jerzy Lewandowski

Leave a Comment