Rowerowe Wzgórza Niedary 2017 – relacja

Tytułem wstępu:

Podczas setek rozmów, wymienionych maili,  na temat  przeróżnych  wątków z historii Niedar,   nikt nigdy nie wspominał mi  o tym aby w naszej wsi  odbył się kiedyś  otwarty wyścig rowerowy więc chyba śmiało /proszę sprostować jeśli się mylę/ imprezę: Rowerowe Wzgórza Niedary 2017 możemy sobie roboczo  nazwać  I Niedariańskim Rajdem Rowerowym  i w tej formule zapisać to wydarzenie w Księdze Debiutów jako bezprecedensowe  w powojennej historii  naszej wsi . Kto by się spodziewał, iż na wyścig do Niedar przyjadą  rowerzyści z Cerekwicy, Biedaszkowa Wielkiego, Zawoni, Ligoty Pięknej, Złotowa ? Kto by  się spodziewał iż w naszej  wsi znajdą  się Organizatorzy, którzy z profesjonalizmem i determinacją dopną swego i tym razem nie staną  na linii startu,  lecz  będą  doglądać imprezy z pozycji Gospodarzy. … i mamy jeszcze jeden debiut na naszej stronie internetowej ! Zapraszam oto  na pierwszą autorską  fotorelację z wyścigu  i ustępuję  pola    Violi i Zbyszkowi.

Jurek z Wesołej

Pierwszy wyścig Rowerowe Wzgórza Niedary 2017 zakończył się pomyślnie, pomimo że krótko przed startem zawodnikom przebiegł drogę czarny kot:

Choć frekwencja nie zachwyciła organizatorów, to walka o lokaty i trofea była godna najbardziej prestiżowych imprez.

Start i meta wyścigu zostały wyznaczone pod świetlicą wiejską w Niedarach.

Punktualnie o 11.30 na wystrzał startowy Pani Wójt Agnieszki Wersty, zawodnicy wyruszyli na niełatwą trasę MTB po wzgórzach i lasach w okolicach wsi.

W klasyfikacji generalnej zwyciężył Michał Treliński z Cerekwicy: Tuż za nim uplasował się jego młodszy brat, Krystian.

Obaj młodzi kolarze zajęli pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych, tym samym wywalczyli statuetkę Najszybszej Rodziny !

Tuż za braćmi Trelińskimi na mecie pojawił się 55-letni Teodor Witkowski z Biedaszkowa Wielkiego:

Najliczniej obsadzone były kategorie do lat 14. Wśród dziewcząt zwyciężyła 11-letnia Pola Woloszczuk po zaciekłej walce z Weroniką Osyrą z Zawoni,

a wśród chłopców zwyciężył, wspomniany wyżej, Krystian Treliński:

Jednak najwięcej braw na mecie otrzymał 7-letni Staś Laskowski z Ligoty Pięknej, który wraz ze swoim tatą ukończył wyścig na 6 pozycji (tato był tuż za synem).

Najmocniej na ostatnich metrach przed metą walczyły z czasem Ola Cieślak i Karolina Jankowska – obie z Niedar:

Wydaje się, że najwięcej przyjemności z wyścigu miała najstarsza uczestniczka imprezy – Grażyna Wysota ze Złotowa. Nikt nie wjeżdżał na metę z tak promiennym uśmiechem!:

Trudno wyobrazić sobie sukces imprezy bez wsparcia:

Pani Wójt Agnieszki Wersty, Pani Dyrektor GOK z Zawoni, wolontariuszy z Niedar i sponsorów:

Stowarzyszenia Gmin Turystycznych Wzgórz Trzebnickich i Doliny Baryczy,

Grabek Promotion.

Szczególne podziękowania organizatorzy kierują do

Automobilklubu Moto Zawonia

za pomoc w zabezpieczeniu trasy i za profesjonalnego crossa prowadzącego zawodników po starcie.

Do zobaczenia na wyścigu w przyszłym roku!

Viola i Zbyszek

Ps. Serdeczne pozdrowienia dla Pani Grażyny ze Złotowa – jak się okazało w kuluarach wyścigu – Pani Grażyna lubi także serfować ….po naszej stronie internetowej 🙂