Rozstrzygnięcie Konkursu Fotograficznego

 Na wstępie serdecznie przepraszam  za opóźnienie w ogłoszeniu werdyktu, spowodowane splotem okoliczności wymagających od nas szeregu błyskawicznych działań.

Trochę statystyki:

Do konkursu stanęło  czterech uczestników – ale nagrody zdobywa tylko trzech z nich.  Otrzymaliśmy do przeglądu w sumie ponad  pół tysiąca zdjęć. Niestety, prac jednego z uczestników,  nie mogliśmy wziąć pod uwagę a szkoda  – wyjaśnienie poniżej.

Nagroda: Ogrodowa stacja pogody zdobywa Ewa ze Spacerowej

 Stacja_pogodyKomisja  pragnie  złożyć specjalne podziękowanie i wyróżnić prace  Ewy ze Spacerowej,  wykazujące się  kunsztem warsztatowym, któremu  towarzyszy perfekcja przygotowania materiałów konkursowych oraz  dbałość  o najmniejszy detal. Ponieważ  wyróżniliśmy równolegle  kilka zdjęć tej autorki nie opublikujemy ich teraz lecz uczynimy to  przy okazji publikacji  kolejnych tematycznych  wpisów.

Nagroda: Lornetka – zdobywa Grzegorz z ulicy Głównej

Lornetka_20x50_m

Komisja postanowiła docenić fakt  iż uczestnik dalekowzrocznie, w kilku  ratach,  przedstawił nam  w sumie największą ilość zdjęć okolicznych łąk pól i lasów. Szczerze jednak  powiedziawszy iż ilość nie zawsze idzie z jakością w parze stąd postanowiliśmy nie wyróżniać żadnej z nich a docenić masowe staranie o zatrzymanie w kadrze jak największych fragmentów okolicznej przyrody.

Nagroda z „jajem” –   miała być zaskoczeniem…. i jest bowiem wynosi ona 400 zł w czterech banknotach po 100 zł każdy. Nagrodę odebrał Lutek z Wesołej za znaną już wszystkim fotkę:

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

WYRÓŻNIENIE !

Komisja pragnie wyróżnić autora ukrywającego się pod pseudonimem: arbackiemigrant za nadesłanie wielu bardzo wysokiej artystycznej jakości fotek, /szczególnie kotów/,  które jednak ze względu na to iż zostały wykonane  poza obszarem Niedar – nie mogły być wzięte pod uwagę w naszych  konkursowych rozstrzygnięciach. Autora zapraszamy do śledzenia naszej strony bowiem niewykluczone iż  w przyszłości  zdecydujemy się na bardziej otwartą jego  formułę.

 

Niestety nie otrzymaliśmy żadnej fotki, którą moglibyśmy zakwalifikować do  kategorii:

HISTORIA.

MIESZKAŃCY DOMOWNICY GOŚCIE

Stąd nagród w tych kategoriach nie przyznano.

 

Post scriptum:

Nie bardzo   trafiliśmy w czas,  albowiem liczyliśmy na szerszy odzew ze strony  fotografującej  wszak  młodzieży z  Niedar, która niestety  frekwencyjnie nas zawiodła 🙁

Jeszcze raz  serdecznie dziękujemy uczestnikom konkursu

W imieniu Zespołu www.niedary.pl Jurek z Wesołej  🙂

komentarze 2

  • Ewa ze Spacerowej pisze:

    Dziękuję bardzo za miłe słowa i wspaniałą nagrodę. Spędzam w ogrodzie bardzo dużo czasu i taka fajna stacja pogody pomoże mi lepiej zaplanować prace,a tym samym zadbać o rośliny.

  • Lutek pisze:

    Dzieki za wysoką ocenę mojej zwykłej fotki i za nagrodę z jajem. Musiała to być kura znosząca złote jaja.

    Lutek

Leave a Comment