Sąsiedzka wymiana roślin

Warto jeździć na wystawy kwiatów. Po jednej z takich wypraw, gdy Panie i Panowie zapatrzyli się w ferie barw, kształtów, zapachów, dekoracji i dzielili się swoimi wrażeniami – narodził się POMYSŁ, a może by tak u nas podzielić się … ROŚLINKAMI. Decyzja zapadła, telefony i łopatki poszły w ruch i w sobotę 18 maja 2024 na placu zabaw przy naszej świetlicy z inicjatywy Ewy z Wesołej, przy wsparciu Koła Gospodyń Wiejskich „Ciacha z Niedar” odbyła się pierwsza Sąsiedzka Wymiana Roślin w Niedarach.

Jak na stosunkowo krótki termin od pomysłu do realizacji, wydarzenie zanotowało bardzo dobrą frekwencję. Było wielu amatorów kwiatków, krzaczków, sadzonek, bylin, cebulek itp. Ale oczywiście najliczniej stawiły się ROŚLINY, oczekując na nowych właścicieli, na przeprowadzkę na nowe miejsce. Nie trzeba dodawać, że cała „zieloność” trafiła w dobre ręce i w dobre grunty. Niech rosną i cieszą swoimi barwami, kształtami i zapachami także u nas.

Po wymianie roślin miała też miejsce – przy kawie i ciachu – wymiana informacji o sadzonkach, glebie, podlewaniu i co tam jeszcze ogrodniczkom i ogrodnikom potrzeba.

Teraz czekamy, aby pojawiły się kolejne sadzonki, a znowu je wymienimy w dogodnej chwili, może jesienią.

Gratuluję pomysłu i realizacji. Co te Gospodynie i Gospodarze jeszcze wymyślą?

Grzegorz Idzikowski

Sołtys wsi Niedary

Dodaj komentarz