Seniorada 2017 – mamy I Kustosza cyfrowego archiwum Niedar !

Jeszcze nie raz będziemy wracać do Seniorady 2017 – bowiem  wiele ciekawych spraw i rzeczy podczas tej imprezy się zadziało, które swoimi implikacjami wybiegają w przyszłość….

Grzegorz z Głównej  otrzymał   w wieczne użytkowanie atrybut Cyfrowego Kustosza Niedar w postaci ogromnego pen driva z ekranem ?  i oryginalnym oprogramowaniem:

 

W pamięć tego urządzenia została wkopiowana cała e- kronika Niedar !  Ponad tysiąc stron standardowego maszynopisu A4 i kilka tysięcy zdjęć !

Ta  –  już  druga –   stacjonarna  kopia bezpieczeństwa  cyfrowej  kroniki Niedar   została opatrzona oczywiście logo Niedar:

Co jakiś czas będziemy wykonywać up date tej kopii czyli ja uaktualniać o nowe wpisy pojawiające się na stronie.

Ta  zapasowa kopia bezpieczeństwa  to jeden ważny dla naszej wspólnej pracy moment,  bowiem  poza kopią bezpieczeństwa która generuje się automatycznie  na nowym lepszym  serwerze  co tydzień;   mamy jeszcze dwie zapasowe  kopie stacjonarne  a ta u Grzegorza – Kustosza – jest dodatkowo do obejrzenia w trybie off line.


 

Jest jeszcze drugi poza bezpieczeństwem zapisu kroniki Niedar nie mniej ważny by nie rzec ważniejszy aspekt tej nominacji ! Otóż Grzegorz  zaczął zbierać i przetwarzać   nowe ciekawe dane statystyczne o nas Niedarianach  i  Niedarach.

W kolejnych przygotowywanych  wpisach dowiemy się  np. ilu osiemdziesięciolatków żyje w Niedarach i jak się te dane mają do statystyki krajowej, jakie imiona w Niedarach są najpopularniejsze  itp.

Mamy więc  Kustosza i  aktywnego  Statystyka Niedar w jednym !

Leave a Comment