Seniorada 2019, za pięć 12, czyli gala flagowa !

Komitet Organizacyjny Seniorady 2019 na ostatniej „prostej”-  zebrał się w świetlicy na długo przed momentem uroczystego otwarcia imprezy, która tym razem miała powitać  uczestników spotkania, istną ferrią tożsamościowych barw Niedar. Na stołach pojawiły się bowiem  wypełnione słodką zawartością i  saszetkami kawy kubki z nadrukami flag Niedar oraz  lupami… co się okaże później bardzo przydatnym gadżetem w życiu seniora. Cztery 10/cio osobowe stoły a na nich 70 chorągiewek sic ! z barwami i logo Niedar robiły imponujące wrażenie. Podobną scenografię  niedariańska świetlica ujrzała po raz pierwszy:

W sumie nie licząc wizerunków logo na rozwieszonych na ścianach banerach – można by się w przestrzeni świetlicy, doliczyć grubo ponad setki jego różnych wydań i nie tylko graficznych wcieleń !

Przy okazji Seniorady świętowaliśmy i to na dodatek w formule edukacyjnej, fakt iż logo Niedar wożone po świecie przez Amabasadorów akcji ’Logo Niedar podróżuje” dotarło – zostało sfotografowane na terenie 50/ciu krajów świata rozrzuconych po  czterech kontynentach !

Dyplomatyczne miniaturki barw narodowych  tych państw to kolejny jakże oryginalny element scenografii Seniorady 2019 a jednocześnie nasz zbiorowy ukłon w stronę wszystkich, którzy uczestniczą w tej turystycznej i edukacyjnej akcji, przybliżając nam ciekawostkowo nieraz bardzo odległe, zakątki naszego globu a jednocześnie w sposób oryginalny promują pomysł, naszą wieś, gminę i krainę – Kocie Góry. Instalacja skomponowała się akurat z Pocztem Radnych Gminy Zawonia ze wsi Niedary, niejako przypominając iż także Poczet Sołtysów wymagają, aktualizacji.

Tradycją przy doniosłych uroczystościach, swojego rodzaju żelaznym punktem programu naszych  niedariańskich imprez, staje się logo w wersji jadalnej by nie rzec  smakowitej !…. czyli w postaci pamiątkowego tortu z logo Niedar, który  to tort rutynowo już,  pojawia się staraniem Sołtys Nestor Agaty Woloszczuk:

Tort wraz z serwisem kawowo – herbaciano – napojowym wzbogaconym o 2 blachy nie mniej smakowitych ciast, ciasteczek, paluszków itp. stanowiły tzw. Kawiarenkę Seniorady o której zaopatrzenie i prowadzenie zadbała: Członek Rady Sołeckiej: Aneta Jankowska wspólnie z Agatą Woloszczuk.

Impreza bez multimediów w obecnych czasach to przedsięwzięcie trudne do zrealizowania. Zawsze powstają jakieś nieprzewidziane okoliczności… ale tym razem na szczęście nie zabrakło prądu  jak podczas Seniorady 2017…a sprzęt się skonfigurował  jak należy pod okiem  Z-cy Przewodniczącego Rady Gminy Zawonia: Marka Michałowskiego i Sołtysa Szczepana Gurbody:

 Dokumentację fotograficzną Seniorady jeszcze na etapie organizacyjnym zawdzięczamy Ani Michałowskiej  z ulicy  Głównej a przy okazji in gremio ściskamy kciuki za szybki powrót do pełni sił:  Doroty z Różanej która deklarowała swoją pomoc w imprezie,  ale splot nagłych nieprzewidzianych zdarzeń zadecydował inaczej.

Nie sposób tu opisać wszystkich działań jakie wcześniej podejmowali wolontariusze Komitetu Organizacyjnego Seniorady 2019 pod kierownictwem Sołtysa wsi Niedary Szczepana Gurbody,  więc dla potomnych i historii szczegółowo rozpisane role zestawiam  w osobnym dokumencie dostępnym pod poniższym linkiem:

S_2019_Komitet_Organizacyjny-podzial_rol

Relacje z otwarcia imprezy i jej przebiegu w przygotowaniu.

Jeden komentarz

  • Ewa ze Spacerowej pisze:

    Wow, wszystko wygląda przepięknie i mega profesjonalnie. Nie mogę doczekać się relacji z samej imprezy! 🙂

Dodaj komentarz