Seniorada 2020 – zdalnie.

Kiedy był planowany fundusz Sołecki dedykowany  na 2020 r. nikt nawet w najśmielszych oczekiwaniach nie mógł przewidzieć iż tegoroczne spotkanie niedariańskich  seniorów  na świetlicy nie dojdzie do skutku z powodu pandemii COVID19…. Ponieważ aktualnie mamy w Niedarach 42 Seniorów – jedynym wyjściem w tym roku było przekazanie  dowodów pamięci – zdalnie…

 Sołtys wsi Niedary Szczepan Gurboda wraz z Przewodniczącym Rady Sołeckiej Grzegorzem Osyrą z zachowaniem pandemicznych rygorów dostarczyli „pod próg” upominkowe zestawy: kawowo-chałwowo-mikołajowo-piankowo czekoladowe –  opakowane w specjalne torby zakupowe wielokrotnego użytku z logo Niedar:

Słodkości słodkościami ale kluczowe w tym zestawie są właśnie wspomniane torby których używanie  gorąco polecamy nie tylko do następnej Seniorady ale przez wiele lat.

 W zgodzie z natura i dla edukacji:

Podczas wszystkich dotychczasowych Seniorad  pojawiają się  u nas wpisane na stałe  w logo Niedar i Sołecką Strategię Rozwoju – wątki ekologiczne oraz edukacyjne. Tym razem nie może być inaczej:

Czy wiesz że pierwsza wyprodukowana na świecie reklamówka na zakupy ma już 50 lat   i….  ulegnie ona  biodegradacji dopiero za ok. ćwierć tysiąca lat. Dotyczy to póki co  90%  reklamówek bowiem procesowi recyclingu poddajemy zaledwie 10 % tego asortymentu odpadów. Podsumujmy: Wyprodukowanie reklamówki trwa 1 sek. Używamy jej średnio przez ok. 0,5 godziny a jej zaleganie na składowiskach może potrwać nawet 300 lat. Stąd nasze gorące przesłanie do Seniorów a za Waszym pośrednictwem do młodszych pokoleń w trosce  wszak o te ostatnie, abyśmy jak najdłużej i jak najczęściej  korzystali z zakupowych toreb wielokrotnego użytku,  aby w konsekwencji  zniechęcić producentów do obciążania naszego globu górami odpadów.

 Jeszcze raz wszystkiego najlepszego !

…aby postronny obserwator zdarzeń nie odniósł wrażenia, że Niedariański  Dzień Seniora w konfrontacji z ekologią  zszedł nam na dalszy plan,  poniżej publikujemy w oryginale treść życzeń które Niedariańscy Seniorzy otrzymali od Wójt Gminy Zawonia Agnieszki Wersty oraz Organizatorów Seniorady 2020.

 


Życzenia powyższe  delegujemy równolegle  w kierunku Seniorów z Małopolski czyli Niedarzan  z Gminy Drwinia 60 + ?


Post Scriptum

W trakcie kiedy pisałem  powyższy tekst, zadzwoniła do nas Sołtys Nestor wsi Niedary:  Krystyna Zbierant,  aby podziękować wszystkim Organizatorom, za  to słodkie pamiętanie o Seniorach. Wspólnie wyraziliśmy nadzieję iż w roku 2021 kolejna Niedariańska Seniorada odbędzie się w naszej wiejskiej świetlicy i będzie jak zawsze okazją aby spotkać się  w szerokim gronie Seniorów wypić kawę, powspominać i rozejrzeć się po świecie przez pryzmat strony niedary.pl

Jeden komentarz

  • Ewa ze Spacerowej pisze:

    Take torby to świetny pomysł na promowanie naszej małej ojczyzny. Powiem szczerze, sama chętnie zakupiłabym takie cudo! 🙂

Dodaj komentarz