Seniorada – rozrywka z misją.

Seniorada to nie tylko upominki nagrody konkursy i słodkości ….ale swojego rodzaju unikalna  czasoprzestrzeń sprzyjającą odświeżaniu i pielęgnowaniu historii Niedar, której naturalną cywilizacyjną  kontynuację tu i teraz  stanowimy  my,  czyli  nasza współczesna  niedariańska społeczność.

Dzisiaj jedynie pragnę zasygnalizować nowy cykl wpisów , który zarejestrujemy w e-Kronice Niedar – mianowicie poznamy wątki z historii Zboru Zielonoświątkowców jaki powstał i rozwija się do dziś w naszej wsi.

Pani Franciszka z Głównej uczestniczka Seniorad, dostarczyła nam do wykorzystania oryginalną, bogato ilustrowaną monografię Zboru z Oleśnicy za lata 1945 – 2010 autorstwa Pawła Nowakowskiego, wydaną przez Wydawnictwo Arka w 2014 roku. Zboru  w którym praktycznie od początku funkcjonuje i do dziś aktywnie udziela się grupa wyznawców Kościoła Zielonoświątkowego z Niedar:

Będziemy czerpać z tego unikalnego wydawnictwa,  aby przybliżyć ten mało znany wycinek wyznaniowej historii Niedar a jednocześnie pragniemy zachęcić wyznawców innych religii do zaistnienia w e-kronice Niedar w której /patrz prawe menu w alfabetycznym spisie /znajduje się  otwarta  kategoria KOŚCIOŁY.

Dodaj komentarz