Skoro dziś wtorek – to ….zajęcia jogi

 ….chciało  by się rzec,  trawestując,  lata temu  popularny  zwrot nawiązujący do tytułu filmu: „Skoro dziś wtorek, to jesteśmy w Belgii ? Jak  informowaliśmy,  zajęcia Jogi które w lipcu/sierpniu na I wyjazdowej letniej sesji odbywały się w…. Niedarach  – powróciły pod przyjazny dach Gminnego Ośrodka Kultury w Zawoni !Zajęcia odbywają się tradycyjnie we wtorki a rozpoczynają się /uwaga tu drobna korekta/ o godz. 18,30 !

 

W porywach-  z Niedar, w letniej sesji uczestniczyły 4 osoby  ! To bardzo dobry wynik ! Wyobraźcie sobie gdyby relatywnie  2% mieszkańców Gminy  Zawonia  zjawiło się dziś na ćwiczeniach to pomieszczenia GOKiB/u by ich nie pomieściły !  Poniżej fotka z jednego letnich niedariańskich  spotkań. Prawda, że nie wygląda to w żaden sposób egzotycznie czy niewykonalnie ?

Sesja Niedary 2017_Fot Paulina Skalska

 

 


Zostałem poproszony o zarekomendowanie zajęć Yogi – w sesji jesiennej ….

Cóż nie będzie to łatwe,  nigdy w nich nie uczestniczyłem….. ale kilka kronikarskich  impresji  na podstawie  wielu relacji żony…. Naszkicuję:

 

Jeśli myślisz, iż Yoga w szkole Pauliny Skalskiej,  to stanie na palcach  jednej  wyprostowanej nogi,  podczas gdy druga założona jest za kark a dłonie w tym czasie  splecione są  na plecach….. to grubo się mylisz.

Yoga to  systematyczne symetryczne,  uruchamianie w rekreacyjnym tempie  tych partii mięśni, z istnienia których być może nie zdajesz sobie nawet  sprawy a ich nieuchronne  zanikanie jest konsekwencją Twojego/naszego  stylu życia, ruchowych nawyków wynikających z wąskiego spektrum codziennej  motoryki,  czy po prostu PESEL/u.  

Zacząć ćwiczyć możesz na każdych zajęciach, swoim tempem,  bez stresu bowiem Yoga to nie  wyczyn czy rywalizacja na punkty, wyścig  szczurów a wręcz odwrotnie – wyciszenie – relaksacja.

Ćwiczących Yogę   przybywa lawinowo już  nie tylko na zachodzie Europy.  Parę tygodni temu widziałem ćwiczących na Złotych Piaskach w Bułgarii, gdzie ludzie od lat leżeli po prostu bykiem korzystając biernie z niewątpliwych uroków tego miejsca.

 

A zatem:

Dzisiaj i w każdy następny wtorek –   godzina 18.30  – siedziba GOKiB Zawonia !

                                                            Zapraszał Jurek z Wesołej

Ps.

Gdyby chociaż udało się namówić kolejną  osobę na przygodę z Jogą   – to czas na napisanie powyższego tekstu nie poszedł by na marne

 

Dodaj komentarz