Tabliczkowa giełda pomysłów – zaprasza !

Od wczoraj Grzegorz z Głównej rozpoczął roznoszenie tabliczek z numeracją posesji i nazwami ulic…. rozpoczynając od ulicy Głównej. Jeśli nie dziś,  to prawdopodobnie najpóźniej w dniu jutrzejszym  wszystkie tabliczki powinny fizycznie dotrzeć do zamawiających

Tabliczki_w_domu

Garść sugestii, natury technicznej:

Tabliczki dają się łatwo przewiercić  nawet wiertłem do drewna – nie mniej jednak należy przy tej czynności zachować ostrożność aby nie doprowadzić do pęknięcia narożnika.

Wybierając miejsce zawieszenia kierujemy się przede wszystkim widocznością z drogi  a mając wybór wieszamy tabliczkę w miejscu w którym  słońce operuje jak najkrócej – przedłuży to znacznie żywotność kolorów.

Przy mocowaniu warto stosować wkręty nierdzewne / cegły, mury, drewno itp./ a przy podłożach ażurowych  /np. siatka/ obejmy tzw. trytki z PCV. Na podłożach bardzo gładkich, odtłuszczonych i odpylonych,  blacha  szkło a nawet drewno zabezpieczone impregnatem,  można się  pokusić o zawieszenie tabliczki  na taśmę dwustronną samoprzylepną … czy wręcz na klej jeśli jesteśmy w 100% pewni iż przyklejamy tabliczkę w miejscu docelowym.

Żywotność tabliczki jako takiej z pewnością przedłuży jakiś okazjonalny daszek uatrakcyjniony podświetleniem LED…. a wzmocni ją dodatkowo  ramka lub podklejenie nośnika w postaci innej płyty, która może stanowić element przytwierdzający – unikniemy wtedy przewiercania tabliczki.

Pomysłów i możliwości pewnie jest tyle ile domostw i ostatecznie wybranych miejsc zawieszenia.

Jeśli ktoś ma jakieś swoje doświadczenia  w tym zakresie -podpowiedzi sugestie, efektowne pomysły –  prosimy o informacje – fotki – chętnie  opublikujemy 🙂

Z życzeniami wszelkiej pomysłowości: Jurek z Wesołej

 

Dodaj komentarz