Przyjęcie jakiego w Niedarach jeszcze nie było !

Elżbieta i Czesław z Różanej wprowadzili się na dobre  do Niedar w maju … no może w kwietniu tego roku.  Pewnie nie przypuszczali wtedy iż zaledwie za kilka tygodni.  Zostaną z pompą przyjęci w poczet mieszkańców ul. Różanej. Jednocześnie, będą mieli okazję poznać ponad 20/tu bliższych i dalszych sąsiadów!  W ostatniej chwili  Pani Elżbiecie zdrowie nie pozwoliło wziąć bezpośredniego udziału w imprezie. Wydelegowała więc  na spotkanie Czesława. Przybył on z okolicznościowym wypiekiem. Zdobionym okazjonalnym napisem i a jakże niedariańskimi chorągiewkami:

Elżbiecie dziękujemy.  Wypiek – palce lizać !  O ile słodkościami Duet E&Cz   wkupił  się do „Różanego Grona Sąsiadów bezwarunkowo. O tyle przed Czesiem była jeszcze procedura   … różanych otrzęsin, czyli publicznego wykonania tzw. piruetu różanego. Najpierw “na sucho”:

a następnie z kieliszkiem napełnionym oczywiście … wodą różaną specjalnie na tę okazję sprowadzoną z Bułgarii:

…i od razu z jakim wdziękiem:

Po symblicznym wykonaniu piruetu,  nie tylko oklaskami „Nowi” mieszkańcy Różanej zostali oficjalnie przyjęci w poczet społeczności ul. Różanej. Symbolem tego aktu na nowej sąsiedzkiej drodze życia stał się specjalny  zafoliowany certyfikat  sąsiedzki z podpisami prawie wszystkich mieszkańców Różanej oraz zaprzyjaźnionych sympatyków !

NIEDARIAŃSKI CERTYFIKAT POWITALNY !

Serdecznie witamy Elżbietę i Czesława

w społeczności mieszkańców ul. Różanej !

Niniejszym zaświadcza się iż po przejściu inicjacji  czyli  efektownym   wykonaniu ewolucji  PIRUETU RÓŻANEGO, akt otrzęsin zostaje uznany za dokonany i tym samym,   nowi mieszkańcy ul. Różanej  spod nr 44,  od dzisiaj przestają być „nowymi” i stają się pełnoprawnymi członkami:

 Wspólnoty Mieszkańców Niedariańskiej ul. RÓŻANEJ:

Życzymy Wam wielu, wielu szczęśliwych  lat na Różanej  dopełniając życzeń  toastem powitalnym:

Oby się żyło

Oby się wiodło

Oby się chciało

Oby się mogło !

Do życzeń dołączają się także będący świadkami aktu otrzęsin sympatycy ul. Różanej:

 

Serdecznie namawiamy mieszkańców innych niedariańskich ulic do naśladownictwa ! Za czasów Sołtys Nestor wsi Niedary Agaty Woloszczuk podjęliśmy na naszej stronie próbę prezentacji nowych mieszkańców wsi. Formuła jednak nie „zatrybiła”. Na Różanej przećwiczyliśmy nowy format.  Na życzenie możemy udostępnić sprawdzony, bardzo bogaty  program spotkania 😊„Powitanie lata na Różanej”  w której  wzięło udział  25 osób zakończyło  się ok godziny 2 w nocy…

Ukoronowaniem aktu przyjęcia w poczet mieszkańców ul. Różanej  był wspólny musujący toast. Trunkiem w imieniu żony jak własnym  częstował Czesiu jako już „nie nowy” mieszkaniec ul. Różanej. Butelka była ogromna – stąd asysta gospodarza imprezy:

Wszystkim Nowym mieszkańcom Niedar – dużo samozaparcia i wytrwałości w każdej dziedzinie. Jeśli jesteś nowy/a a chcesz poznać swoich bliższych i dalszych sąsiadów. Daj nam znać. Spróbujemy coś poradzić  – bez względu na to jaką  porę roku przyszło by  nam  witać 🙂

 

Dodaj komentarz