Wielkie poszukiwania w Niedarach:

08.05.2022 z bazy mieszczącej się przy świetlicy wiejskiej w Niedarach,  wystartowała radosna i przepełniona energią grupa śmiałków. Najmłodszym uczestnikom towarzyszyli rodzice. Wszystkich połączył wspólny cel – odnalezienie 4 koszy skarbów.

Skarby udało się odnaleźć, cel został osiągnięty, a bogatsze o nowe doświadczenia, kilka prezentów i złote medale, dzieci wróciły szczęśliwe do domów.

Wielkie poszukiwania rozpoczęły się od odnalezienia zwoju z wiadomością tłumaczącą zasady gry i wskazującą kierunek podróży.
Właśnie tym sposobem poszukiwacze trafili na boisko, na którym udało im się odszukać rekwizyty niezbędne do wykonania zadań. Wśród przedmiotów znaleźli – mapę Niedar, długopisy, tablice kredowe, worki na rekwizyty i kolejną wskazówkę.
Od tej pory każdy z uczestników zwracał uwagę na porozstawiane po drodze strzałki, kolejne wiadomości i zadania, które miały doprowadzić do wyczekiwanych przez wszystkich skarbów.
Trasa poszukiwań została przygotowana z największą starannością, zapewniając bezpieczeństwo każdemu dziecku. Szlak prowadził polnymi ścieżkami, przez lasy i najmniej ruchliwe drogi.
Do zadań dzieci należało: 
a) stworzenie mapy przebytej trasy
b) narysowanie maski na podstawie odnalezionego wzoru
c) zaplanowanie szlaku, którym powinien przepłynąć statek, tak by odwiedzić wszystkie wyspy znajdujące się na odnalezionym przez dzieci planie
d) ulokowanie w tabelce brakującego elementu
e) uczciwy podział skarbów
Ostatnie z zadań (podpunkt e), to zadanie konkursowe, za które w wyniku losowania, jedno z dzieci może otrzymać dodatkową nagrodę. Jeśli zatem jest na pokładzie ktoś, kto chciałby się jeszcze zmierzyć z tą trudną konkurencją, to serdecznie zapraszamy. 
Spośród wszystkich osób, które do 31.05.2022r. nadeślą poprawne odpowiedzi, wylosujemy jednego zwycięzcę dodatkowej nagrody.
Poniżej zamieszczamy dwa obrazki:
1. 5 członków załogi, obok których znajdują się kwadraty (na żółtych ustawiamy po 3 monety, na szarych pozostałe skarby):

2. Wartość poszczególnych skarbów:

Do wykorzystania mamy: 2 naszyjniki, 4 klejnoty, 2 czerwone rubiny, 4 kielichy, 3 pierścienie i 37 zestawy po 3 monety
ZADANIE POLEGA NA UCZCIWYM PODZIALE SKARBU – tak by każdy z członków załogi otrzymał taką samą wartość w monetach.
PRZYGOTOWANI na kolejne wyzwanie?
DO DZIEŁA ŚMIAŁKOWIE!

Dodaj komentarz