Wjazdowa impresja z ul. Wjazdowej…

Nowe połączenie z Zawonią  via ul. Zawońska sprawiło, iż ostatnio  przez ulicę Dojazdową stosunkowo rzadko wjeżdżam do Niedar, stąd być może podczas ostatniego z takich wjazdów uwagę  moją  zwróciła  stojąca tu od lat tablica informacyjna,  z napisem Niedary, która niestety  z wdziękiem słynnej wieży zaczyna widocznie  przechylać się  ku osi jezdni:

Tablica

 

Pewnie u gości Niedar,  widok ten  nie przywołuje  wrażenia przypisanego włoskiemu zabytkowi,  stąd wydaje się iż prędzej czy później  znak  zostanie przywołany “do porządku”  czyli do pionu –  przez odpowiednie służby  ….  a wtedy,   może przy okazji – co poddaję pod rozwagę –  może  by  tak   kwestię osadzenia tablicy rozwiązać  bardziej perspektywicznie….?

Pojawia się bowiem pytanie czy  znak  prostować na miejscu  ….czy może  – nie  byłoby wskazanym jego przesunięcie  bliżej szosy Trzebnica –  Oleśnica ?

Niedary się rozwijają i jak widać  nie tylko na powyższej fotce,  kolejne domostwa powstają…. także  przed tablicą czyli niejako poza granicami Niedar.

Innymi słowy podsuwamy taką myśl czy nie warto,   korzystając z  okazji in spe wiosennych porządków,  zawnioskować do kogo trzeba,  aby tablice /chyba przy okazji ta biała również / odzwierciedlały   faktyczny stan administracyjny Niedar ?

Rzeczone tablice  jak by na to nie patrzeć  wyznaczają także realną   długość ul. Dojazdowej  –  numerację, domostw przypisanych wszak do wsi  Niedary  itp.

Luźne przemyślenia – może ktoś ma podobne ? …albo uważa iż nie ma sprawy – no  to zapraszam do czytania innych wpisów 🙂

Jurek z Wesołej

 

komentarze 3

 • Agata Woloszczuk pisze:

  Jak najbardziej sprawa jest. Sprawę w Gminie zgłaszałam, znak ten już dobrą chwilę nie może utrzymać pionu. Zasugerowano mi iż trzeba to zrobić we własnym zakresie. Jest to droga powiatowa i pobocze na którym stoi znak należy do Powiatu. Nic zatem w tym kierunku nie będę robić we własnym zakresie i w zasadzie nawet nie wolno mi tego robić (znak po takim osadzeniu może przewrócić się akurat na przechodzącą osobę- i co wtedy?) Jest osoba na etacie zapewne, która się orientuje gdzie są granice danej miejscowości i gdzie taki znak ma stanąć. Osoba ta bierze za to swoje wynagrodzenie.
  Pozdrawiam
  Agata Woloszczuk

 • obserwator pisze:

  …zauważcie nie znak który może się przewrócić na kogoś ( bardzo głęboko teoretyzując ) a zwróćcie uwagę na stodołę w centrum wsi która jest realnym zagrożeniem życia i zdrowia ludzi a zwłaszcza dzieci w drodze DO i ZE szkoły .

 • Agata Woloszczuk pisze:

  Witam, proszę o podanie numeru posesji, bo niestety takich budynków w Niedarach jest kilka i niestety budynki te to własność prywatna. Jeśli zauważył Pan coś czego pozostali nie widzą proszę o kontakt. Jeśli Pan czuje zagrożenie proszę powiadomić Urząd Gminy w Zawoni. Kilka lat temu, nie byłam wówczas jeszcze sołtysem, paliła się stodoła na posesji Pawlików. Stodoła ta była pokryta eternitem. Dach został częściowo spalony a pozostałe płyty popękane stwarzały ogromne zagrożenie dla wszystkich mieszkańców. Zgłosiłam to w Urzędzie Gminy i tam niestety nikt się tym nie zainteresował. Pochylił się nad sprawą po mojej interwencji Starosta Powiatu Trzebnickiego i wysłał ekipę która profesjonalnie zabezpieczyła niebezpieczne płyty. Jeśli jest zagrożenie dla zdrowia i życia mieszkańców odpowiednie służby wchodzą również na własność prywatną ( bardzo słusznie zresztą ). Proszę reagować póki jeszcze nic się nie stało. Z tego że jest się właścicielem posesji nie wynikają same przywileje, właściciel ma również obowiązki. Ja ze swojej strony poruszę temat w Gminie w Zawoni. A na koniec znak jest również bardzo ważny i jest bardzo mało prawdopodobne żeby sią na kogoś przewrócił. Niestety istnieje taka możliwość i tego się będę trzymać.
  Pozdrawiam
  Agata Woloszczuk

Leave a Comment