Wspominamy  tych, którzy odeszli.

Tradycyjnie 1 listopada  w  chwili zadumy  zapalamy w  kronice naszej Małej Ojczyzny  wirtualne symboliczne  znicze upamiętniające tych, którzy  odeszli z naszej niedariańskiej  dolinki –  ale  pozostają  w naszych sercach i w  naszej pamięci:

Szczególnie przejmującą i wzruszającą   miarę  przemijania  wyznaczają Seniorzy, którzy odeszli od nas po 2017 roku – roku debiutu I Niedariańskiej  Seniorady:

Marianna z Wesołej – żona  Sołtysa Nestora wsi Niedary i Budowniczego Wrocławia.

Adam z Kamiennej –  Przybył do Niedar …  z Francji. Tu  poświęcił się m.in.  ochronie zdrowia innych.  Stworzył wieloletni   związek małżeński uhonorowany  okolicznościowym  medalem  nadanym przez Prezydenta RP.

Ola z Wesołej – Współzałożycielka strony internetowej niedary.pl – pomysłodawczyni i propagatorka wielu społecznych inicjatyw na terenie Niedar w tym pierwszej Seniorady.

Matylda Wdowiak – Żona pierwszego Sołtysa wsi Niedary  – księgowa spółdzielni działającej w okresie ustawowego  zawieszenia urzędu Sołtysa.

Jan Wdowiak – Syn pierwszego Sołtysa wsi Niedary, znany akordeonista

Kazimierz z Różanej – Pionier osiedla przy ul. Różanej, do którego jego staraniem i determinacją został doprowadzony wodociąg.    Postawił pierwszy drewniany dom w Niedarach,

Wspominamy także  trzy Seniorki z Głównej Panie: Eugenię, Stefanię i Zuzannę


Niechaj  znicze pamięci upamiętniają również  tych  którzy odeszli wcześniej i …. zbyt wcześniej.

Ps.

Podziękowania dla Ani, Jana i Grzegorza z Głównej za pomoc w przygotowaniu niniejszego wpisu.  

 

 

Dodaj komentarz