Uroczyście w zaprzyjaźnionych Niedarach.

Jak już informowaliśmy  w sobotę 8 września  w Niedarach z Gminy Drwinia – woj. Małopolskie czyli we wsi o siostrzanej nazwie,   z wielką  pompą odbyły  się uroczystości  obchodów 65- lecia  funkcjonowania  OSP Niedary. Na uroczystość tę otrzymaliśmy w swoim czasie specjalne zaproszenie: https://niedary.pl/zaproszenie-do-niedar/

Dzisiaj, dzięki Sołtys Agacie  Woloszczuk, która  udostępniła nam korespondencję  z Sekretarzem OSP Niedary Panem Pawłem Wymazałą możemy obejrzeć jak przebiegała to rocznicowe wydarzenie:

Ochotnicza Straż Pożarna w Niedarach w gminie Drwinia liczy  już 65 lat. Niewiele jednostek na terenie gminy Drwinia, powiatu bocheńskiego i województwa małopolskiego może poszczycić się taką piękną historią i takim stażem.  Z tej okazji odbyły się uroczystości jubileuszowe, które rozpoczęła polowa msza święta:

Po mszy  przekazano strażakom  nowy, ciężki wóz bojowy:

Obszerna fotorelacja z tego wydarzenia znajduje się   pod poniższym linkiem na stronie internetowej Gminy Drwinia:

http://www.drwinia.pl/aktualnosci/jubileusz-osp-niedary.html

Rocznicowej uroczystości sporo uwagi poświęcił także  internetowy serwis: grobla.net

http://grobla.net/news.php?readmore=4087

oraz  telewizja internetowa: tarnowska.tv Pod poniższym linkiem

https://www.tarnowska.tv/wiadomosci/1380,nowy-woz-i-remiza-na-65-lecie-osp-niedary

Serdecznie dziękujemy Panu Piotrowi – sekretarzowi OSP za linki do relacji. Gratulujemy w imieniu Zespołu  www.niedary.pl  i życzymy kolejnych satysfakcjonujących i  udanych jubileuszy, tym bardziej iż jak widzimy w OSP Niedary Rodzinny  Klan Wymazałów jest wyjątkowo licznie reprezentowany.

Wiem jak ważne i nie zawsze  doceniane jest posiadanie własnych tradycji, odwołań do historii, miejsc, ludzi, zdarzeń. Posiadanie udokumentowanej przekazywanej z pokolenia na pokolenie historii czy niematerialnych symboli i znaków z  naszego ludzkiego  bycia tu i teraz.

My Niedarianie z Kocich Gór cieszymy się z możliwości współuczestniczenia w Waszym Dorobku – wartościach i sukcesach.

                                                                 W imieniu nieformalnej grupy Niedarianie i podobnie czujących Niedarian:

/-/ Jurek z Wesołej  

Dodaj komentarz