Zagadka flagowa – do wygrania oryginalny Red Bull x 2

Logo ze swojej podróży do Tajlandii powróciło uskrzydlone a powodów jest kilka:

Primo – Został ustanowiony nowy rekord odległości ! Do licznika przebiegu dopisaliśmy imponującą trasę liczącą- 8380 km !

Secondo: Wraz z logo, do Niedar wróciły zakupione w Tajlandii dwa oryginalne drinki – dodające ponoć skrzydeł; oryginalne nie tylko dlatego iż są one nalewane do szklanych buteleczek ale dlatego iż pochodzą… ze źródła. Mało bowiem kto wie, iż Tajlandię zamieszkuje ok 200 000 milionerów z czego 95% żyje w Bangkoku a pośród nich jednym z najbogatszych Tajów jest: Chaleo Yoovidhya – twórca Red Bulla ! Tak, tak ojczyzną Red Bula jest Tajlandia ! Drinki tam produkowane są w 100% oryginalne i niektórzy twierdzą nieco odmienne w smaku od naszych europejskich puszkowych:

Terzio: Coraz bardziej kolorowa kolekcja flag, stanowiących turystyczny dorobek naszego logo, wzbogaciła się o barwy narodowe Tajlandii:

i w tym miejscu czas na

zadanie – zagadkę:

Ile państw /nie licząc tych odwiedzanych kilkakrotnie/ odwiedziło już logo Niedar ???

Kto jako pierwszy w komentarzu do niniejszego wpisu wstawi – wpisze – wklei   kompletną listę wszystkich państw w których logo zostało do tej pory sfotografowane, otrzyma w nagrodę dwa oryginalne drinki Red Bulla i przypinkę z logo, która pokonała tajlandzką trasę.
Zagadkę dedykujemy wszystkim bywalcom naszej strony – w granicach Polski nagrodę wyślemy bowiem pocztą.

komentarzy 6

 • Paweł pisze:

  Włochy Tunezja Maroko Portugalia Hiszpania Chorwacja Słowenia Grecja Albania Czarnogóra Izrael Malezja Tajlandia Dubaj Kosowo Austria Węgry Polska Litwa Ukraina Bułgaria Turcja Niemcy Dania Wielka Brytania Islandia Finlandia Estonia Łotwa

  • Długość listy państw, na terytorium których do dziś zostało sfotografowane logo Niedar jest prawidłowa !
   W jakże już kolorowej kolekcji flagowej logo znajduje się dokładnie 29 sztandarów – państw… i lista zaproponowana wyżej liczy 29 pozycji.
   W tym momencie powinienem ogłosić finał konkursu i wręczenie nagrody ….ale jest mały problem, bowiem lista zawiera nazwy nie 29 lecz…. 28 państw.
   Jak to możliwe ?
   Omyłkowo na listę zostało wpisane miasto a nie państwo. Na dziś werdykt jest taki: Paweł otrzymuje 1 buteleczkę Red Bulla i logo Niedar – jeśli poniżej zgłosi autopoprawkę to będzie ona na wagę RedBulla numer 2…. a może ktoś podpowie Pawłowi i wskaże w którym miejscu listy wkradła się nieścisłość….?

 • Wojtek pisze:

  Chodzi o dubaj (Dubaj stolica Arabii Saudyjskiej)

 • upss …. jest ciepło jak nomen omen na pustyni, ale nadal niestety odpowiedź jest nieprawidłowa – bowiem Dubaj…. nie jest stolicą Arabii Saudyjskiej, której to stolicą jest Rijad a do Rijadu logo jeszcze nie dotarło i chyba nie prędko to się stanie… ?

 • Wojtek pisze:

  Dubaj jest stolicą Zjednoczonych Emiratyów Arabskich

  • Dobrze wykombinowałeś ale … niestety z błędem. Stolicą ZEA czyli Zjednoczonych Emiratów Arabskich jest. Abu Zabi…. a nie Dubaj…
   ale w zagadce bynajmniej nie chodziło o stolice tylko o nazwy państw …

Leave a Comment