Zakręcony  sukces Niedar ! Ciekawe perspektywy !

Już po raz piąty obchodziliśmy w Niedarach listopadowe Dni Seniora.   Okrągła  rocznica, ekologiczne przesłanie, urozmaicony program, mnóstwo wzruszeń, niespodziewanych zwrotów akcji, nagród upominków prezentów i oficjalnych tytułów a przede wszystkim  solidna porcja dorocznej zabawy….  Rekordowo  duży i  z  wyjątkowym poświęceniem zaangażowany  Komitet Organizacyjny ! – Współprowadzący imprezę !   Tego nie da się opisać  w jednym poście. Seniorada 2022 będzie jeszcze tętnić  wspomnieniami  nie tylko ze względu na mnogość punktów programu,  ale przede  wszystkim ze względu na  późniejsze   przełożenia związane z tworzeniem od podstaw: Niedariańskiego Klubu Seniora.

No ale po kolei. Dzisiaj wspomnijmy  ekopreludium Seniorady 2022.  Debiutancki  jak to się mówi challenge /wyzwanie, rywalizacja/ Niedary vs. Zawonia.

Przewrotna i zdawałoby się całkowicie abstrakcyjnie nierelana  teza,  iż w Niedarach w ciągu nie całych dwóch tygodni uda się nam zebrać  więcej plastikowych nakrętek,   już sama w sobie była pewnym szaleństwem a przygotowane  w miejscach zbiórek kartony – zdawały się być zdecydowanie na wyrost….

Jednakowoż,  aby szanse bardziej zrelatywizować challenge zakładał porównania zbiorów  w przeliczeniu  na głowę  mieszkańca. Po komisyjnym przyjęciu okazało się iż w ciągu 12/tu dni Niedarianie   w sensie bezwzględnym zebrali  dokładnie 650 litrów nakrętek. Z serduszka stojącego przed Urzędem od początku roku pozyskano7360 litrów nakrętek. Co statystycznie na mieszkańca Zawoni daje wynik 1,227 litra   Nasz zbiór w przeliczeniu na głowę mieszkańca wyniósł :2,600 litra  !!!… a więc dwukrotnie więcej !

Mieszkańcy Gminy  Zawonia  aby nas „dogonić” musieliby zebrać dodatkowo w sensie bezwzględnym 8240,00 litrów ! Wynik przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania !

Na  wirtualnym Niedariańskim podium pozytywnie zakręconych Seniorów stanęli:

I Miejsce:

Sołtys Nestor wsi Niedary: Krystyna Zbierant wynikiem 120,0 l

II Miejsce:

Czesław z Różanej wynikiem : 115 l

Nagrodę wręcza Przedstawiciel Komitetu Organizacyjnego i współprowadzacy Senioradę 2022 Marek z Różanej.

W tle Jan z Głównej, który w zakretkowym rankingu zajął  …. IV miejsce !

III Miejsce

Jola z Wesołej wynikiem  110 l

Szczytny cel, szlachetna rywalizacja – cała trójka co widać na zdjęciach została uhonorowana słoikami miodu pochodzącymi z pasieki :”U Jana” Fundatorem tej ekonagrody był Sołtys Wsi Niedary Szczepan Gurboda.

Oto wyniki kolejnej siódemki  uczestników Seniorady:

Jan z Głównej 95 litrów

Ewa z Zawońskiej 60 litrów

Alicja z Ptasiej 50 litrów

Elżbieta z Zawońskiej   50 litrów

Małgorzata z Różanej  50 litrów

Antonii z Kamiennej 20 litrów

Kazimiera z Głównej  10 litrów

Z kronikarskiego obowiązku wspomnieć należy iż Niedarianie nie biorący udziału w Senioradzie wrzucali nakrętki w trzech punktach zbiórek / Świetlica/ Wesoła/ Różana/ lub przekazywali  je wybranym przez siebie Seniorom powiększając w ten sposób ich szanse na zwycięstwo indywidualne. 

Taczkowa Szarża na Wesołej:

Specjalne podziękowania dla Basi i Lutka z Wesołej. Wasze taczkowe szarże na zawsze pozostaną  w naszej pamięci w specjalnej  zakładce „odsiecz wiedeńska” 😊

Ps. 

Trawestując znane powiedzenie marketingowców, można by rzec: Niemożliwe realizujemy od ręki. Na realizację cudów potrzebujemy 12 dni 😊

Kolejne wspominki z Seniorady 2022 w prygotowaniu…

Dodaj komentarz