Zaproszenie wciąż aktualne ! Sobota 23 XI 2019 godz. 17.00

Kiedy ponad dwa lata temu pisałem poniższy tekst nie spodziewałem się iż prawie nie utraci on swojej aktualności szczególnie na dwa dni przed Senioradą 2019:

 

Gdybym był Seniorem, wchodzącym w życiową smugę cienia z coraz większym  nieporęcznym bagażem spraw codziennych, których załatwienie, idzie coraz oporniej. Gdybym borykał się z mniejszymi lub większymi przewlekłymi kłopotami zdrowotnymi, byłoby mi jakoś raźniej na duszy, ze świadomością iż Niedariańscy a tym bardziej Gminni Włodarze przynajmniej raz w roku przy okazji ogólnopolskich czy światowych dni seniora – przypomną sobie o moim istnieniu, zaproszą do wspólnego stołu, postawią symboliczną kawę…. stwarzając pretekst do spotkania rówieśników. Stworzą możliwość spojrzenia wstecz, oceny dokonań, poczynienia porównań…. lub po prostu pogadania w luźnej atmosferze dalekiej od czasami jakże emocjonalnych świetlicowych zebrań wiejskich.

Szczególnie takie spotkanie ma sens gdy jesień życia pokrywa się z kalendarzową jesienią a naturalny brak codziennej aktywności zawodowej sprawia, że można czasowo popadać w mniejsze czy większe uczucia nostalgii by nie rzec depresji.

Podczas takiego spotkania chciałbym ujrzeć wszystkich tych z którymi kiedyś łączyły nas wspólne dążenie do tego aby naszej wsi przydać prestiżu, koloru aby uczynić naszą wspólną „małą ojczyznę” miejscem z którego młodzi ludzie nie będą musieli wyjeżdżać codziennie do pracy a na koncie Facebooka w miejscu zamieszkania śmiało wpiszą: Niedary – bo będą dumni ze swojego rodowodu oraz bycia tu i teraz.

…a kiedy już odejdę z Niedar na zawsze, chciałbym aby takie cykliczne spotkania trwały nadal, bym mógł   pożegnać świat doczesny chociaż z minimalną nadzieją iż ktoś wspomni tą moją niedariańską chwilę spędzoną w Kocich Górach.

Tyle i może aż tyle po stronie moich przyszłych oczekiwań.

Póki co do osiągnięcia wieku Senioralnego w urzędowym tego słowa znaczeniu pozostało mi jeszcze trochę  więc postawiłem sobie za cel iż zorganizuję wg , swojego scenariusza takie spotkanie na które ja w przyszłości w podobnej formule chciałbym być zaproszony i nazwałem je SENIORADĄ !

Niniejszym, Droga Seniorko, Drogi Seniorze gorąco namawiam Cię do udziału i serdecznie ZAPRASZAM na to spotkanie. !!!

Niczym nie ryzykujesz a możesz wiele zyskać czy nawet wygrać ! Na pewno będą wspomnienia dawnych Niedar, sporo słodkości w tym tort z logo Niedar !

Poznasz od kuchni jak działa kronika Niedar. Może podpowiesz, co w niej zmienić ulepszyć a może wygrasz jedną lub drugą litrową flaszkę, bo takowe już czekają na zwycięzcę w konkursie wiedzy …o Niedarach.

Spotkanie Niedariańskich Seniorów odbędzie się w Świetlicy 23 listopada / sobota/ o godzinie 17.00

Komitet Organizacyjny Seniorady na czele którego stoi Sołtys wsi Niedary Szczepan Gurboda –

Zaprasza !

 

Z poważaniem /-/ Jurek z Wesołej  

lub jak kto woli

Lewandowski co mieszka po Wilkach

Dodaj komentarz