Złotoryja dla Niedar i Kocich Gór.

Złotoryjski Ośrodek Kultury i Sportu  oraz Muzeum Złota  promują…. Kociogórski zestaw do nauki tabliczki ,mnożenia,  sic ! W ramach tej promocji w towarzyszących tym instytucjom mediach, okołoświątecznie pojawią się informacje – zresztą nie  tylko na temat samego zestawu ale i innych produkowanych w Niedarach i co ważne rękami Niedarian –  pomocy naukowych.  

W misję naszej strony w sposób naturalny  i wielowymiarowy wpisuje się hasło: „Niedary w zgodzie z naturą i dla edukacji”. Jedną z namacalnych  realizacji tej idei  jest tzw. „Kociogórski zestaw do nauki tabliczki mnożenia”   opis znajdziesz tu:

Ze smutkiem należy stwierdzić iż zestaw nomen omen kociogórski,  zdecydowanie lepiej przyjmuje  się w szkołach ogólnie  w Polsce …..aniżeli w szkołach stricte kociogórskich….. ale w naszym zespole jest determinacja aby to zmienić, tym bardziej iż pojawiło się światełko w tunelu, w postaci deklaracji wsparcia ze strony Pani Dyrektor Elżbiety Taraszczuk-Gaweł ze szkoły podstawowej w Kuźniczysku a rzecz tyczy  Zespołu który zamierzamy wkrótce powołać – przy okazji  już dziś zapraszamy chętnych !

Niewiele osób wie iż Uchwałą Rady Gminy Zawonia z 2017 r. która przyjęła Strategię  rozwoju wsi Niedary do roku 2022  opracowaną w czasie kadencji Sołtys Agaty Woloszczuk opisywany zestaw,   ujęty został eksperymentalnie  w kategorii nowego  produktu regionalnego !

Myślę iż z czasem skompletujemy grono  entuzjastów tego projektu również i w Kocich Górach i to w Kocich Górach odbędą  się pierwsze międzyszkolne zawody promujące naukę sprawnego i bezbłędnego mnożenia bazujące na produkcie, którego idea zrodziła się w Niedarach i stąd emanuje w polską dydaktykę.

Leave a Comment