Zmywarka ekologiczna – płuczka – ogrodowa

Chwila wspomnień na…. ekologiczną nutę.  Nasza pierwsza “zmywarka”  jakiej używaliśmy w Niedarach była taką oto zwykłą  polową  samoróbką:

 

MINOLTA DIGITAL CAMERA

Fotka przedstawia ostatni moment konserwacji – nogi zasysają środek konserwujący

Stary zlewozmywak, ażurowe  pojemniki PCV –  odciekacze , suszarka na naczynia, kilka gadżetów, solarne oświetlenie /aby nocą nie wpaść przypadkiem  na nie za bardzo wychodżaćą z ogrodowego tła konstrukcję 🙂 /  poidełka dla ptaków….  Bryła zwieńczona ogromnym  hebanowym  widelcem  z serca Afryki.  Konstrukcja  na stelażu wykonanym ze zwykłych płotowych żerdzi pomalowanych drewnochronem i urządzenie –  po doprowadzeniu, węża ogrodowego –  koniecznie  zakończonego pistoletowym zraszaczem –    gotowe do użycia.


ZALETY:

Praktycznie nie   wymaga używania chemii – do bieżącego zmywania wystarcza  sama gorąca woda z węża – reszty dokona słońce.

Oszczędzasz  pieniądze i czas …letni bowiem zmywanie włączasz do rytuału grilowania 🙂

Woda gospodarcza  idealnie rewitalizuje  łysiny w trawniku a konstrukcja jest przenośna.

Zdarzało się iż biesiadnicy skuszeni możliwością bezpośredniego kontaktu z ciepłą wodą włączali się do zmywania ale bywało nie raz iż woda była wykorzystywana nie tylko do zmywania ale inspirowała do zabawy w “lany poniedziałek’ 🙂


Zmywarka pełniła także  rolę płuczki :

 

Poniżej wielkie płukanie wiśniowych zbiorów

MINOLTA DIGITAL CAMERA

Zimą na półeczce górnej nęciliśmy  nie tylko ziarnem zgłodniałe ptactwo a więc Zmywarko – płuczka stawała się także karmikiem dla ptaków….

Jeśli masz jakieś  około ogrodowe  pomysły – nawet najdrobniejsze  –  podziel się nimi, zainspiruj, podeślij fotki, opisy …..   Zasil naszą właśnie powstałą   Niedariańską Pomysłownię 🙂

Dodaj komentarz