Czas żniw, wspomnień, pracy i… nadziei na kolejny sukces !

W naszym Niedariańskim Kalendarzu 2023 sierpień – miesiąc dożynek. Ubarwiają  fotki ilustrujące dwukrotny udział reprezentacji naszych  Pań, w między sołeckiej rywalizacji o najlepszy dożynkowy wieniec ! W roku 2015 Niedary zostały sklasyfikowane na III miejscu a już w rok później nie daliśmy szans naszym konkurentom.  Wieniec z Niedar zdobył najwyższe uznanie konkursowej Komisji i został uhonorowany tytułem:  Najlepszego wieńca w Gminie Zawonia w 2016 r.

Po blisko 7 letniej przerwie.  Z inicjatywy Przewodniczącej Niedariańskiego Klubu Seniora: Danuty Stańczyk ponownie stajemy w szranki gminnej rywalizacji.  Danusi w urzeczywistnianiu jej autorskiego projektu dzielnie pomagają: w kolejności  zgłoszeń: Jan z Głównej, Ewa ze Spacerowej,  Ewa z Wesołej, Renata z Wesołej,  Ewa z Zawońskiej, Jola z Wesołej, Krystyna z Wesołej i Urszula z Wesołej.

W składzie rzuca się w oczy imię Ewa. Dominują Panie z Wesołej. Czyżby imienniczki naszej pramatki w jakiś naturalny sposób były predysponowane do prac przy dożynkowym laurze ?

Po 10/tym sierpnia prace wkroczą w efektowną fazę końcowego zdobienia – Danusia zachęca do współpracy i pomocy  Panie także pragnące poznać tajniki przygotowania takiego wieńca….

 

Dodaj komentarz