Dąb Niedariański … jak to brzmi ?

Na zachód od Niedar. W długiej osi ul. Różanej. Po przejściu zaledwie kilkuset metrów.  Około 100 m. od miejsca w którym stała przez długie lata tzw, „Patrolka”.  Rośnie ciekawa grupa  dębów:

Jeden z nich wyróżnia się wyjątkowo okazałą, symetryczną  koroną  Rzec by można iż ten młodzieniaszek / w relacji do Dębu Grochowskiego/ ma przed sobą świetlaną  koronną – niewykluczone pomnikową  przyszłość.

Ilekroć staję pod tym niezwykłym okazem – zastanawiam się czy nasza społeczność nie mogłaby w jakiś sposób otoczyć to drzewo specjalnymi… względami. Swojego rodzaju społecznym – mentalnym patronatem.  Pomysłów w tym zakresie jest sporo. Od pamiątkowej tabliczki poczynając,  poprzez kamienną inskrypcję a skończywszy na stworzeniu np. Senioralnej alternatywy. Małej pętli  Niedariańskiego Szlaku Kurhanów np.  w oparciu o takie trzy  miejsca:

1.Obelisk Kurhanowy,

2.Obelisk Centralny z NIEDARKIEM/HERBEM i kapsułą czasu:

3.Dąb NIEDARIAŃSKI /nazwa per analogia do Dębu Grochowskiego/

Gdyby komuś pomysł się spodobał. Proszę łapkę w górę. Jeśli widzisz się w gronie matek/ojców chrzestnych tej inicjatywy – proszę o serduszko. Wszystkim Czytelnikom życzę Wszelkiej Pomysłowości 😊

Jeden komentarz

Dodaj komentarz