Dożynkowe podziękowania

Nie milką echa po pięknych Dożynkach Gminnych 2023 w Zawoni, a ja spieszę na gorąco z podziękowaniami za przygotowanie i czynne uczestnictwo mieszkańców Niedar w tym wydarzeniu.

W kolejnym wpisie zamierzam opowiedzieć o przebiegu Dożynek Gminnych, ale w ramach tego wpisu, na bieżąco, chcę gorąco podziękować wszystkim zaangażowanym osobom.

Przygotowanie wspaniałego wieńca dożynkowego wymagało wielkiego nakładu pracy, a uczestniczyli w niej: Danusia i Jurek z Wesołej, Jan z Przyjaznej, Felicja i Antoni z Kamiennej, Alicja i Kazimierz z Ptasiej, Ewa i Lenka z Wesołej, Krystyna i Urszula z Wesołej, Ewa z Zawońskiej, Jolanta i Dariusz z Wesołej oraz Ewa ze Spacerowej. W pozyskaniu zbóż i jarzębiny pomogli nam mieszkańcy innych miejscowości: Bronisław z Ludgierzowic oraz Marzena z Białej.

W przewiezieniu, a następnie w przeniesieniu wieńca w Korowodzie Dożynkowym uczestniczyli: Kazimierz z Ptasiej, Marek z Kamiennej, Czesław z Różanej, Antoni z Kamiennej, Jan z Przyjaznej, Henryk z Kamiennej, Grzegorz z Różanej, a poprzedzali wieniec z flagą i tabliczką Lenka z Wesołej i Marcin z Wesołej.

Z kolei stoisko dożynkowe przygotowali, prowadzili i posprzątali po wydarzeniu: Urszula z Wesołej, Dominika i Robert ze Spacerowej, Katarzyna z Widokowej, Alicja i Kazimierz z Ptasiej, Anna z Przyjaznej, Małgorzata z Różanej, Barbara i Ludomir z Wesołej, Danuta z Wesołej, Grzegorz z Przyjaznej, Czesław z Różanej, Ewa z Zawońskiej, Aneta z Kamiennej, Krzysztof z Wesołej, Felicja z Kamiennej oraz Mirosława i Grzegorz z Różanej.

Bardzo dziękuję za współuczestnictwo w tak dużym przedsięwzięciu. Wszystkie starania przyczyniły się do wspólnej satysfakcji i pięknej prezentacji naszej małej społeczności na forum Gminy.

Na zakończenie należy jeszcze podziękować licznym Darczyńcom, którzy dołożyli swoją przysłowiową cegiełkę oferując: mydełka ozdobne, doniczki ceramiczne, kwietniki sznurkowe, dżemy z czarnej porzeczki, woreczki z kwiatem lawendy, fusetki lawendowe, ceramiczne świnki skarbonki oraz ciasteczka babeczki.

Z pozdrowieniami

Grzegorz Idzikowski

Sołtys wsi Niedary

Jeden komentarz

  • Ewa ze Spacerowej pisze:

    Niesamowite przedsięwzięcie, ogromny rozmach i wspaniałe efekty pracy dużej ilości osób. Naprawdę wielki szacun za całokształt! Prezentowaliśmy się o wiele lepiej niż wielu stałych wystawców gminnych Dożynek. Brawo dla wszystkich!!! Za rok na pewno będzie podium!

Dodaj komentarz