DuoLogo pokonało trasę Biegu Wazów !

Dzisiaj dorobek międzynarodowej akcji: „Logo Niedar Travel the World”, powiększa się nam o  kolejny spektakularny sukces. Duet  naszych Ambasadorów Krzysztof  z Opola i Bogdan z Wrocławia  pokonał  trasę …słynnego Biegu Wazów  w ciągu  ….5 dni;  śpiąc po drodze w narciarskich  chatkach. Przy trasie znajdują się znaki informujące o liczbie kilometrów jaka została nam do pokonania. Jesteśmy zatem w okolicy Mangsbodarna. Do końca trasy pozostało – już tylko bagatela 72 kilometry:

Od czasu wydania plakietki 5/lecia logo Niedar podróżuje wspólnie z Herbem Gminy Zawonia. Ta wersja naszego logo pokonała sumarycznie /sumując kilometry w linii prostej i tylko w jedną stronę/ już trzy obwody kuli ziemskiej i zalicza czwartą turę po wirtualnym równiku.

W narciarskim biegu trzech naj ! zawodnicy  pokonują tę trasę  w ciągu 4 – 5 godzin ale nam i tak  wypada  pochylić czoło przed możliwościami   kondycyjnymi   Krzysztofa i Bogdana !  Gratulujemy !… i dziękujemy !

Garść informacji o Biegu Wazów/Vasaloppet/

Prawidłowe tłumaczenie nazwy biegu to…. Bieg Wazy /liczba pojedyńcza!!!/  Rozgrywany jest co roku w pierwszą niedzielę marca.  Jest to bieg trzech Naj !

> Najdłuższy /trasa główna 90 km/

> Największy /nawet do 40 000 biegaczy/

> Najstarszy na świecie /pierwszy bieg w 1922 r/!

Impreza rozgrywa się na siedmiu  osobnych dystansach. Zwycięzca pierwszego biegu, szwedzki biegacz Ernst Alm, po dzień dzisiejszy dzierży prym najmłodszego zwycięzcy !

My tymczasem docieramy do kolejnej chatki w lokalizacji Risberg – region Dalarna:

Historia biegu Wazy to naprzemienna hegemonia biegaczy norweski i szwedzkich. Sporadycznie przerywana zwycięstwami biegaczy z innych krajów.  W kategorii kobiet podobnie… aczkolwiek mamy tu swój narodowy sukces. W 2015 roku Justyna Kowalczyk pokonała trasę biegu w rekordowym czasie: 4:41:02 i zajęła I miejsce w klasyfikacji kobiet. Dla porównania; zwycięzca w kategorii mężczyzn Petter Eliassen osiągnął  wtedy  czas 4:01:48