Logo Niedar w jednym z najbogatszych państw świata.

Liechtenstein – kolejne 38/ósme już  państwo  Europy. Na szlaku międzynarodowej akcji: logo Niedar Travel the World. Jeden z rajów podatkowych.  Księstwo…które  posiada  swój Parlament (Landtag). Na frontowej ścianie budynku tej szacownej instytucji; przez moment – zagościło logo Niedar.

Oto gmach Landtagu  w całej okazałości:

Poczet flagowy naszej akcji wzbogacają od dziś barwy narodowe Księstwa Lichtensteinu.

Zdobywa je dla nas Krzysztof Lisowski Lider Teamu Ambasadorów VIII LO niezmordowany podróżnik, entuzjasta nart, rowerów … każdego środka lokomocji – „byle dalej byle w przód”….:-)

Jak na metrykalnego Seniora przystało Krzysztof – na chwilę zasiadł  w szczególnym miejscu,  czyli w replice książęcego fotela i  na tle flagi państwowej:

Ostatnie ze zdjęć ukazuje panoramę  miasta z górującym na alpejskim stoku zamkiem – siedzibą książęcego rodu:

Wszystkie 4 zdjęcia zostały zrobione w mieście Vaduz – stolicy Lichtensteinu.

Na zakończenie wizyty  – garść ciekawostek

W Liechtensteinie nie ma lotniska.  Księstwo jest jednym z dwóch na świecie państw – podwójnie śródlądowych, co oznacza, że graniczy wyłącznie z krajami, które same również… nie posiadają  dostępu do morza.

Liechtenstein nie ma swojej armii.  Zgodnie z międzynarodową umową.  Nad bezpieczeństwem tego 40/sto tysięcznego kraju  czuwać ma  … Szwajcaria.

Księstwo może się poszczycić bardzo małym wskaźnikiem przestępczości. Ostatnie morderstwo zostało tu popełnione ponad 20 lat temu ! Więzień skazany na ponad 2 lata odosobnienia – fizycznie odbywa karę w… Austrii sic !

Każdy mieszkaniec Księstwa może liczyć iż otrzyma realne zaproszenie na … urodziny Księcia !

PKB Liechtensteinu /per capita/ – kraju który nie emituje własnej waluty ,  jest drugim –  najwyższym na świecie. Bogatsze w tym rankingu  jest tylko Monako.

Tu powstają jedne z najlepszych  na świecie sztuczne szczęki !

 

Dodaj komentarz