Logo Niedar w Kanadzie nad Jeziorem Harrison.

Nad piaszczystą plażą jeziora Harrison a plecami do miasteczka Harrison Hot Springs,  logo Niedar sfotografował Irek.

Przypomnę, Irek to zasłużony  Ambasador Akcji:  Logo Niedar podróżuje, który urodził się  w nieodległym… Namysłowie. Obecnie Irek, z wykształcenia m.in. technolog przetwórstwa chemicznego,  jest  kanadyjskim przedsiębiorcą. Jego sportowa pasja to karate.   Utytułowany –  dwukrotny –  Mistrz  Kanady w  Karate Kyokushin. Uczestnik wielu międzynarodowych zawodów w tej dyscyplinie sportu, dzięki czemu w zasobach fotograficznych naszej akcji mamy między innymi takie perełki jako fotki  logo wykonane  z najwyższej wieży świata z widokiem na ośnieżoną Fudżi Jamę czy logo Niedar sfotografowane na placu Czerwonym w Moskwie.

Jezioro liczy 60 km długości a w najszerszym miejscu ma 9 km. Wypełnione jest wodą słodką ale tysiące lat temu była to zatoka, niewykluczone  zasolony  fiord morski:

Widoczna na fotce prawie centralnie nad logo wyspa  to Echo Island. Jej nazwa wynika stąd iż przy odpowiednich warunkach odgłosy z plaży niosą się łatwo po wodzie po czym odbijają się od wyspy i wracają w postaci echa.

Wpływ na tę niebywałą akustyczność może mieć fakt iż jezioro pomiędzy plażą a wyspą jest bardzo płytkie. Za Wyspą Echo,  dla odmiany  znajduje się niesamowita głębia – ok. 280 metrów!

Najsilniejszy  turystyczny magnes tego miejsca  i jego najbliższych okolic stanowią  trzy  źródła  geotermalne.  Najcieplejsze z nich – siarkowe – osiąga temperaturę ok 60 st. C.  Wody jeziora o czym ostrzegają specjalne  znaki bywają jednak   bardzo zdradliwe. Toną  w nich najlepsi pływacy. Rzecz nie w głębokości lecz w bardzo zmiennych warunkach termicznych. Miejscami wody tego rynnowego jeziora mają zaledwie kilka stopni  a więc są ekstremalnie zimne.

Społeczność –  Harrison Hot Springs  – zdawałoby się żyjąca w dość sielankowym i spokojnym miejscu,  funkcjonuje wobec tyleż niecodziennej co i groźnej geologicznej ekspertyzy – megatsunami /sic !/ Może się ono przetoczyć wodami jeziora, zalewając miasto, gdyby runęła doń niestabilna w ocenie niektórych naukowców,  ściana skalna  Mount Breakenridge góry – lodowca  zlokalizowanego  nad północnym krańcem jeziora. Na fotce wykonanej przez Irka jest to góra na horyzoncie, której szczyt przykryty jest śniegową czapą.

Nieopodal znajduje się wydzielona dla plażowiczów część jeziora zwana laguną.

Więcej fotek z tego miejsca do obejrzenia na mapie Google z podróżami logo Niedar. Infrastruktura turystyczna tego miejsca do obejrzenia pod linkiem:

Vancouver Suburbs Walk | Harrison Hot Springs Beach and Lake | Summer 2020 British Columbia Canada – YouTube

Irkowi serdecznie dziękujemy I informujemy iż zaraz na początku nowego roku wyślemy do Kanady kilkanaście przypinek z logo Niedar wydanych z okazji 5/lecia naszej strony.

Dodaj komentarz