Logo Niedar w Wietnamie.

Po raz kolejny, logo Niedar, pojawiło się w Wietnamie. Szczegóły tej  pierwszej wizyty przeczytasz pod poniższym linkiem: https://niedary.pl/logo-niedar-w-wietnamie/

Tym razem ikonkę  naszej wsi w wersji przypinki pięciolecia  a więc również z Logo Gminy Zawonia w podróż do Wietnamu, zabrała nowa para Ambasadorska: Ewa i Wojtek z Prochowic – Witamy na pokładzie !

Warunki były szczególne. Debiut Prochowiczan miał co prawda skromny   wymiar,  opcji hotelowy by night  /patrz  fotka wyróżniająca/ ale kilometry w naszej akcji szczególnie przy takiej odległości to spory zastrzyk odległości do ustanowienia  wymarzonego rekordu:

 

Tak przy okazji ciekawostka. Już w dzień Ewa z Wojtkiem wykonali  fotki osobliwego miasta zbudowanego w dżungli:

Cóż jest takiego  dziwnego w tym mieście  spytasz…?

Otóż tutaj prawie nikt / poza niezbędna obsługą techniczną/ … nie mieszka. To miasto można zwiedzić także …koleją  linową:

Okazuje się, iż ta wyludniona aglomeracja  jest  inwestycją –  głównie – bogatych chińskich biznesmenów … w przyszłość.  Na zakończenie wietnamskiej  wizyty  tradycyjnie i edukacyjnie garść ciekawostek:

Wietnam był jednym z państw najbardziej dotkniętych konfliktami zbrojnymi w XX wieku.  Szczególnie w trakcie wojny wietnamskiej, która trwała od 1955 do 1975 roku. Państwo ma jedną  z najdłuższych linii brzegowych na świecie – /ok 3 260 km/. Zajmuje II miejsce na świecie w produkcji ryżu i mało kto wie iż  drugie miejsce na światowym podium producentów kawy – też należy do Wietnamu. W Mekongu – najbardziej znanej z wietnamskich rzek – żyją …rekiny słodkowodne. Nazwisko Nguen nosi tu 40% obywateli. Język wietnamski jest mową tonalną tzn. że dany wyraz w zależności od nadanej mu intonacji, ma wiele,  często bardzo odległych, znaczeń. Wietnam jest jednym z niewielu krajów w którym system socjalistyczny i kapitalistyczny współistnieją.

Dodaj komentarz