Logo ponownie w Rio – Leblon Beach !

Kiedy u nas pejzaż za oknem przywołuje ostatni wers „Rozmowy lirycznej”  Konstantego Ildefonsa Galczyńskiego :… …a za oknami śnieg i  wrony na śniegu…  z przyjemnością korzystamy z zaproszenia Victorii  Goncalves –    brazylijskiej Ambasadorki akcji: „Logo Niedar travel the world  i wraz z ikonką naszej wsi,  lądujemy na kolejnej plaży Rio de Janeiro  czyli na Leblon Beach.

Oczywiście miasto największego karnawału ma świecie  nie jest aż  tak upalnym miejscem jak by się mogło wydawać. Najniższa średniomiesięczna temperatura  wynosi  tu 20 stopni,  natomiast najwyższa sięga  28 stopni Celsjusza… ale za to  temperatura wody nie spada tu poniżej  22 kresek.

Mikroklimat miasta tworzy ok 200 rzek przezeń przepływających i największy na świecie las znajdujący się w jego municypalnych granicach – Floresta da Tijuca.  Leblon Beach jest  naturalnym przedłużeniem znanej nam już Ipanemy. Wieńczy ją charakterystyczna skała – Dwóch Braci – Morro Dois Irmãos.

Na skale  znajduje się często  odwiedzany taras widokowy, z którego roztacza się przepiękny widok na plażę i jej przedłużenie czyli na Ipanenę. Niewykluczone iż kiedyś trafi tam nasze logo… ?

Nazwę plaża wzięła od dzielnicy Rio o tej samej nazwie – dzielnicy co tu dużo mówić ekskluzywnej. Ceny nieruchomości są tu astronomiczne. Plażę odwiedzają  więc ludzie dobrze sytuowani. Trafiają się miejscowi celebryci a sama  plaża występuje jako scenografia wielu brazylijskich seriali. Leblon Beach jest uważana za najbezpieczniejszą plażę Rio. Dzielnica Leblon, której nazwa pochodzi od fonetycznego brzmienia  nazwiska francuza  Charlesa  Le Blond, właściciela firmy rybackiej, który  od 1836 roku posiadał w tej okolicy kawałek ziemi.

Zachęcam do kliknięcia w poniższy link i namawiam na  wirtualny   spacer  po Leblon Beach. Ujrzysz plażę pełną młodych ludzi w mniejszych lub  większych grupkach i konfiguracjach.   Żadnego parawanu, mnóstwo fotelików, dużo napojów i zero alkoholowej wrzawy a tym bardziej zachowań.  Obojętność na oko kamery a spore zainteresowanie rówieśnikami znajomymi – współplażowiczami. Na stanowisku ratowniczym  nr 12/cie tęczowa flaga. Luzik  radosne ożywione licznymi dysputami i gestami czułości plażowanie – chyba jednak nieco inne od naszego bałtyckiego.

https://www.youtube.com/watch?v=0s3rFqKBqnQ

 

Dodaj komentarz