Maseczki i… luzowanie. Seniorada i planowanie.

Od dzisiaj w przestrzeni publicznej wszyscy jesteśmy zobowiązani aby  zakrywać usta i nos maseczkami.  To kolejne zaostrzenie pandemicznego reżimu pojawia się akurat  równolegle z informacjami o…  dość rychłym zamiarze “poluzowania” niektórych uciążliwości naszej zbiorowej  kwarantanny.

Wyszliśmy na przeciw akcji którą zapoczątkował Przewodniczący Rady Sołeckiej Grzegorz Osyra i przygotowaliśmy specjalne pakiety z maseczkami  dla Seniorów, które  to pakiety zostały wykonane   z materiałów, które zakupiła gmina.

Nadzieja na  mały krok w stronę  powrotu do normalności skłoniła nas do tego aby przy okazji a   w imieniu Komitetu  Organizacyjnego  Seniorady 2020 przekazać do wiadomości Seniorów termin w którym optymistycznie  planujemy przeprowdzenie  Seniorady 2020  

Maseczki po przeszyciu, które profesjonalnie wykonała Danka Świdnicka,   zostały wysterlizowane  gorącym żelazkiem:

Następnie spakowane z   ogłoszeniem o terminie Seniorady oraz parą lateksowych rękawiczek:

Tak przygotowane 33  pakiety  profilaktyczne odebrał  od nas  koordynator akcji : Przewodniczący Rady Sołeckiej Grzegorz Osyra:

i dostarczył  jeszcze dzisiaj wszystkim Niedariańskim  Seniorom.

Poniżej obiecana

Instrukcja  użytkowania:

Maseczka może być użytkowana wielokrotnie pod warunkiem zachowania poniższych środków ostrożności i użytkowania.

Maseczkę po użyciu zdejmujemy, nie dotykając jej zewnętrznej strony i do czasu prania, umieszczamy w osobnym foliowym worku. Ze względu na to iż mieliśmy do dyspozycji takie a nie inne materiały wyjściowe proponujemy aby maseczkę po użyciu przeprasować  /ale uwaga z zewnętrznej /ciemniejszej/  strony żelazkiem w temperaturze co najmniej ok 70 st. C. Wirus ginie w środowisku suchym i w temperaturze powyżej 70 stopni C. Wszystkie  czynności wykonujemy w rękawiczkach.  Tak wstępnie wyjałowioną maseczkę poddajemy rutynowemu praniu  nie łącząc z innymi częściami garderoby.


Co dalej z resztą materiału ?

Jutro zdecydujemy co zrobić z pozostałą częścią materiałów otrzymanych z Gminy. Jeśli chcesz dołączyć do akcji  zgłoś swój akces. Jeśli masz jakis pomysł – podsuń go w komentarzu do niniejszego wpisu.

3 komentarze

 • Ewa ze Spacerowej pisze:

  Świetna robota i jak profesjonalnie to wszystko wygląda!

 • Agata Woloszczuk pisze:

  W imieniu Mamy Zofii Bąk bardzo dziękuję za pakiet ochronny. Świetna robota. Mam również nadzieję, że w listopadzie będzie mogła się odbyć Seniorada.
  Pozdrawiam serdecznie
  Agata Woloszczuk

 • Jurek z Wesołej pisze:

  Dzięki za ten pozytywny feeedback, który dodaje sił, aktywizuje, upewnia w sensie i potrzebie kreowania bądź włączania się w podobne działania.
  Do zobaczenia – mam nadzieję – na Senioradzie i …. wiele razy wcześniej 🙂

Dodaj komentarz