Dzięki z Niedar dla Policjantów z Trzebnicy.

W radosnej atmosferze,  z wieloma zatrzymanymi w kadrze uśmiechami, przebiegało spotkanie dzieci z policjantami oddelegowanymi na Dzień Dziecka Niedary 2019 z Komendy Powiatowej Policji z Trzebnicy. Spodziewaliśmy się klasycznego dwuosobowego patrolu a tu ku naszemu jakże pozytywnemu zaskoczeniu policjanci przybyli w dużo mocniejszym  składzie !

Ogólny nastrój tego szczególnego dnia nie mógł pozostać  bez wpływu na formę zapisu w naszej kronice, więc puszczamy tu nieco interpretacyjne wodze fantazji, sięgając chwilami do sprawdzonej w literaturze dziecięcej formuły komiksowego przekazu 🙂

Zapytaliśmy Nellę z Głównej, która właśnie wróciła ze strażackiej strzelnicy;  czy bardziej podobałaby się jej praca w Policji czy w Straży pożarnej… ?
Chwila widocznego  zakłopotania w małej główce  i….oto  mamy rezolutną  odpowiedź:

Chwilami przy policyjnym wozie interwencyjnym wszystkie drzwi były “zajęte” a zainteresowanie tym punktem programu jak widać wykazywały nie tylko dzieci:

Mini areszt na kółkach chwilami był przepełniony chętnymi pragnącymi na własnej skórze doświadczyć jak to jest – po tej “drugiej stronie prawa”:

Bez wątpienia jednak centralnym punktem zainteresowania okazała szoferka wozu – poniżej Milena z Głównej gotowa do wyjazdu na dziecięcą interwencję 🙂

Najmłodsi Solenizanci bez najmniejszych oporów tu w akcji Kacperek z Głównej,  gościli się w policyjnych pojazdach:


Antek z Głównej  stawił się na swoją  “pierwszą służbę” w  galowych barwach:

Lena z Głównej pokazała iż czuje się świetnie w każdym miejscu:

w każdej roli:

Pojawił się pomysł aby łamiących prawo surowo karać nowymi  mandatami…. z których korzyść miałyby dzieci:

W zwieńczeniu tego punktu imprezy Przewodniczący Rady Sołeckiej Grzegorz Osyra wręczył naszym przesympatycznym gościom specjalnie przygotowane na tę okoliczność pamiątkowe kubki ozdobione….barwami Niedar a konkretniej – flagą Niedar !

Na kubkach widnieje okolicznościowy napis: Na pamiątkę miłych chwil spędzonych w Niedarach:


Kubeczki – czego nie widać na fotkach – nie były puste !
Wewnątrz każdego z nich znajdowała się metalowa przypinka z logo Niedar:


Wspólna pamiątkowa fotka stała się symbolicznym ukoronowaniem wizyty trzebnickich policjantów w Niedarach:


Na fotce w kolejności od lewej:
młodszy aspirant Daria Szydłowska.
aspirant sztabowy Przemysław Łagowski
aspirant sztabowy Rafał Wojtasik
Przewodniczący Rady Sołeckiej wsi Niedary Grzegorz Osyra
młodszy aspirant Maciej Balwar

Pragniemy wyrazić, graniczące z pewnością przekonanie, iż tego rodzaju kontakty zacieśniają więzi pomiędzy lokalnymi społecznościami a pełniącymi jakże niełatwą służbę funkcjonariuszami policji. To wzajemne kształtowanie pozytywnych relacji buduje zaufanie a bliskość rozwija poczucie bezpieczeństwa.

W imieniu  Niedarian – serdecznie dziękujemy Policjantom z Trzebnicy za uświetnienie swoją obecnością imprezy Dzień Dziecka Niedary 2019


Zapraszamy na stronę internetową http www.trzebnica.policja.gov.pl


Ps.
Relacja z kolejnych punktów programu w przygotowaniu. Dzięki ogromnej fotoreporterskiej pracy jaką wykonały: Ania z Głównej oraz Dorota z Różanej otrzymaliśmy do dyspozycji największe w historii Niedar archiwum imprezy, liczące ponad 700 zdjęć, Mimo iż w opracowanie tak przebogatego materiału jest zaangażowany praktycznie cały Zespół niedary.pl i pomaga nam jeszcze Filip ze Złotowa – na kolejne kronikarskie relacje trzeba będzie trochę poczekać.

Jednocześnie jeśli i Ty posiadasz fotki, które Twoim zdaniem powinny trafić do KRONIKI NIEDAR by uświetnić opisywane wydarzenie, koniecznie nam je nadeślij lub dostarcz za pośrednictwem Przewodniczącego Rady Sołeckiej Grzegorza Osyry względnie mailem lub linkiem do chmury.

Leave a Comment