Seniorka i Senior Roku 2022/23 – nagrodzeni!

Podczas,  jubileuszowej V/tej Niedariańskiej  EkoSeniorady.   Po raz pierwszy w historii obchodów Dni Seniora,  w naszej wsi.   Wyłoniliśmy osobno:  Seniorkę i Seniora Roku ! Siłą rzeczy „panowanie” nominatów rozciąga się na dwa kolejne kalendarzowe lata czyli od XI 2022 do XI 2023.

Na przyszłość trzeba będzie chyba przemyśleć  stosowną modyfikację logo imprezy z większa liczbą pucharów.  😊

Zdobycie Honorowego  tytułu/ów  to z Seniorady na Senioradę coraz trudniejsza sztuka !

Zmagania rozpoczęła punktacja „nakrętkowa”. Szansę na zdobycie tytułu miał  każdy z zaproszonych Seniorów płci obojga. Rozgrywka i towarzysząca jej punktacja, toczy  się na oczach wszystkich. Rozdziałem punktów zajmowało się Jury z udziałem Gości Honorowych: Pana Grzegorza Wolnego  z Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, który zwyczajowo przybywa z  żoną Pelagią. Jury przewodniczy  Wójt Gminy Zawonia  Agnieszka  Wersta, która od pierwszej Seniorady, nie tylko sprawuje honorowy patronat nad imprezą ale czynnie w nich uczestniczy !

Aby zdobyć honorowy tytuł,  laureaci musieli się  wykazać refleksem, wiedzą na temat naszej społeczności, strony internetowej niedary.pl ze szczególnym uwzględnieniem międzynarodowej akcji „Logo Niedar Travel the World” . Specjalny Quiz na ten temat przygotował Grzegorz z Różanej.

 W finałowej rozgrywce zadecydowały tak unikalne talenty jak  umiejętność   tworzenia utworów rymowanych czy… znajomość karcianych tricków.

Z przyjemnością pragnę  poinformować iż w tym senioralnym trwającym blisko 3 godziny maratonie tytuły zdobyli:

Niedariańska Seniorka roku 2022/2023:  Anna z Wesołej:

Niedariański  Senior Roku 2022/2023: Czesław z Różanej:

Zwycięzcom w imieniu Komitetu Organizacyjnego Seniorady –  Serdecznie gratulujemy !

Przewodnicząca konkursowego Jury, Patronka Honorowa  Seniorady,  Wójt Gminy Zawonia Agnieszka Wersta wręczyła okolicznościowe ręcznie malowane,   szklane puchary, autorstwa niedariańskiej artystki Małgorzaty Łakomskiej.

Kolejne relacje z V/tej Jubileuszowej  Niedariańskiej Seniorady w przygotowaniu…

Dodaj komentarz