Niedary vs. Zawonia – pro eko ! Seniorada 2022. Punkt Zbiórki nr 1

Tego jeszcze nie było …  aby wieś  stawała  w szranki z gminą na … zbieranie zakrętek !  Cel szczytny. Prawie  a może nawet  nikt na tym nie straci a… zysków co nie miara ! Przed gminą Zawonia znajduje się pojemnik w kształcie serca. Kto go ufundował jak on tam trafił ? Odpowiedź pod poniższym linkiem:

https://zawonia.pl/857/stalowe-czerwone-serce-przed-urzedem-gminy-zawonia.html?searchKey=serce

Naładowany  ostatnio jakże pozytywną  Sąsiedzką energią,  może przeszarżowałem ale postawiłem  Wójt Gminy Agnieszkę Werstę wobec propozycji EKO-Challengeu: Niedary /oczywiście proporcjonalnie w relacji do liczby mieszkańców/ zbiorą więcej zakrętek  tylko w okresie do dnia Seniorady aniżeli udało się ich zebrać w Zawoni od…. 1 stycznia 2022.  EKO-Challenge został zaakceptowany. Jeśli przegram. Dla szkoły w Zawoni ufunduję wielkoformatową  planszę  Układ Okresowy w najnowszej wersji – dla szkoły podstawowej.  Jeśli jednak to  Niedary zwyciężą;  nagroda specjalna /proporcjonalna wartością  do liczby mieszkańców/  będzie dedykowana Wszystkim Seniorom !

Dzisiaj w świetlicy pojawił się pierwszy karton:

…. a w nim efekt pierwszych zbiorów – dno pudła mamy już zakryte !  😊

Rozstrzygnięcie EKO-Challengu nastąpi w naszej świetlicy,  Komisyjnie 12 XI,   wobec grona Niedariańskich Seniorów i zaproszonych Gości Honorowych. Seniorzy którzy na Senioradę przyniosą ze sobą największą ilość zakrętek otrzymają specjalne upominki /Trzy pierwsze miejsca !/ Dopuszczalne, ba wskazane  jest aby ich dzieci i wnukowie pomogli swoim Babciom i Dziadkom i zbierali na ich rzecz nakrętki, które później Seniorzy przyniosą ze sobą na świetlicę 12 XI w celu wyłonienia Eko-Podim Zwycięzców !

Karton w Świetlicy ma posłużyć tym którzy ze względu na wiek nie wezmą udziału w Senioradzie a utożsamiając się z niedariańską społecznością  zechcą wesprzeć zbiórkę.

Już jutro,  mam nadzieję   otworzymy kolejne punkty.

Pragnę przypomnieć iż zbiórka dotyczy szerokiego spektrum – plastikowych nakrętek a więc nie tylko po wodzie mineralnej, sokach, napojach gazowanych, mleku ale także po kosmetykach, chemii gospodarczej, słoikach po kawie, dezodorantach  a wię wcale nie musza być „gwintowane”  itp. itd.” Przykłady poniżej:

Nie bądż Smerf Maruda. Nie myśl, że się nie uda.

Zbieraj nakrętki gdzie się da. Myśl eko pozytywnie !

Jeden komentarz

Dodaj komentarz