Pociąg w Niedarach?!

Tak, to nie pomyłka! W piątek 12 lipca do Niedar zajechał Super Expres, czyli specjalny, wakacyjny pociąg dla dzieciaków z naszej gminy. Całą akcję zorganizował GOKiB Zawonia, a w Niedarach nagłośnił i rozpropagował nasz lokalny społecznik Grzegorz Osyra – za co oczywiście bardzo dziękujemy!!! Tym bardziej, że bilety na tej niezwykły przejazd były zupełnie bezpłatne. 🙂

Dzieciaki miały szansę pojechać w dwóch turach na ponad godzinną wycieczkę po naszej pięknej gminie. Pierwsza tura startowała o 11:00, a druga o 12:30.

Wycieczkowy Super Ekspres miał swoją początkową stację w Zawoni pod budynkiem biblioteki.

Chętnych było bardzo dużo, a miejsc tylko 40. Bilety na przejażdżkę były wydawane dzień wcześniej wg kolejności zgłoszeń.

Dlatego właśnie gorące podziękowania należą się Grzesiowi, bez którego wiele dzieci nie skorzystałoby z tej fajnej atrakcji. W rezultacie na wycieczkę pojechało kilkanaście młodych Niedarian.

Pociąg zatoczył koło od Zawoni, przez Grochową, Czeszów, Złotów, Ludgierzowice, Niedary, w Zawoni kończąc swój bieg.

I tak oto z gwizdem prawdziwiej ciuchci Ekspres wjechał do Niedar!

Z przeszklonych wagoników wycieczkowicze mogli podziwiać mijane widoki, które nie uciekały zbyt szybko, ponieważ prędkość całego składu nie przekraczała 25km/godz.

Część wycieczki wysiadła już w Niedarach, nie dojeżdżając do samej Zawoni. W końcu pierwszy raz w naszej historii będzie można pochwalić się wszystkim, że przyjechało się do domu pociągiem!

Po wysadzeniu pasażerów skład ruszył dalej do stacji końcowej.

To była naprawdę fajna wakacyjna przygoda!

Leave a Comment