Porządkowanie Ronda Pionierów Niedar

Ciągle jestem pod wielkim wrażeniem spontanicznej akcji porządkowania Ronda Pionierów Niedar.

Okazuje się, że takie akcje ad hoc też mogą przynieść spektakularne efekty.

Generalne porządki na Rondzie i w jego okolicy zaproponował Zarząd Niedariańskiego Klubu Seniora. Kilka rozmów, kilka telefonów, SMS-ów i zebrała się pokaźna grupa siedemnaściorga uczestników klasycznego czynu społecznego. Wow….

Wspomniane prace miały miejsce w ostatnią sobotę, tj. 27 kwietnia 2024 r. przed południem. W ramach prac porządkowych przycięto krzewy na klombie, wyczyszczono z trawy i piasku chodnik w pobliżu wiaty przystankowej, wyrównano klińcem podjazd przy klombie. Zebrano całą przyczepę odpadów zielonych i mineralnych. Pogoda dopisała znakomicie, było ciepło, nawet chwilami gorąco, ale znaleźli się tacy, co pomyśleli o uzupełnianiu bilansu wodnego uczestników … Nie zabrakł także bułeczek z jabłkiem prosto z pieca oraz pysznego chlebka ze smalcem i ogóreczkiem. Ale pyszne … Nic dziwnego, że humory dopisywały i praca szybko przynosiła efekty, które każdy może podziwiać, bo koło Ronda i kotka Niedarka wszyscy przejeżdżają, nawet kilka razy dziennie.

Każdy z uczestników pomagał jak mógł, w miarę swoich możliwości czasowych, fizycznych i technicznych, przy pomocy sekatorów, łopat, grabi, mioteł i co kto miał. Ciężki sprzęt transportowy też był w użyciu. I był też walec, który na koniec wszystko wyrównał. Wiadomo, tradycja: „Przyjdzie walec i wyrówna, przyjdzie walec i wyró” (tekst: Wojciech Młynarski).

 

Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom tego spontanicznego zrywu, który przyniósł fajny efekt, tj. porządek przy rondzie, który zrobili poniżej wymienieni mieszkańcy ulicy Kamiennej: Felicja i Antoni, ulicy Ptasiej: Ala i Kazimierz, ulicy Przyjaznej: Ania, Jan i Anna, ulicy Wesołej: Danusia, Jerzy, Dorota, Ewa i Renia, ulicy Zawońskiej: Iza, ulicy Spacerowe: Ewa oraz ulicy Różanej: Czesław i Grzegorz.

Pod koniec pracy zaczęły kiełkować pomysły następnych akcji, o których powiadomimy w stosownym czasie. Każde kolejne wydarzenie aktywizuje coraz więcej mieszkańców. Oj, będzie się działo w Niedarach.

Grzegorz Idzikowski

Sołtys wsi Niedary

Jeden komentarz

  • Grzegorz Idzikowski Sołtys sołectwa Niedary pisze:

    Oczywiście należy wymienić jeszcze jednego uczestnika akcji, użyczającego przyczepę i przyczepkę, którego nieopatrznie pominąłem w opisie wydarzenia, tj. Marka z Przyjaznej.
    Dziękuję i przepraszam.
    Grzegorz

Dodaj komentarz