Powstaje niedariański wieniec dożynkowy 2023:

Dokładnie za miesiąc odbędą się Dożynki Gminne w Zawoni. Nasze sołectwo zgłosiło się także do wykonania wieńca dożynkowego oraz do ozdobienia i prowadzenia stoiska dożynkowego. Inicjatorką i główną wykonawczynią naszego niedariańskiego wieńca jest Danusia z Wesołej. Danusia także wieniec zaprojektowała, pozyskuje niezbędne materiały i koordynuje prace osób pomagających, do których należą Jan z Przyjaznej, Ewa ze Spacerowej, Ala z Ptasiej, Ewa z Wesołej, Felicja z Kamiennej oraz Renia z Wesołej.

Na załączonych fotografiach można zobaczyć kolejne etapy realizacji. Najpierw powstał stalowy szkielet, który aktualnie pokrywany jest misterną osnową z plecionego sznurka. Równocześnie wiązane są warkoczyki ze zbóż, które będą stanowić główny element dekoracyjny wieńca. Prace wymagają cierpliwości, zmysłu artystycznego i dużych umiejętności manualnych, ale każde ręce przydadzą się do pomocy w różnym zakresie. Zapraszamy do współpracy, bo powstaje coś naprawdę wartościowego.

   

Nie święci garnki lepią!

Jeden komentarz

  • niedary@gmail.com pisze:

    Jeszcze dużo pracy przed nami, chętni do pomocy mile widziani ! nie musisz posiadać szczególnych umiejętności wystarczą twoje chęci, zaangażowanie i wolny czas. Chętnych proszę o kontakt pod numerem 666056961

Dodaj komentarz