Seniorada 2019. Pierwsze upominki i nagrody.

Niewykluczone iż stajemy się świadkami nowej niedariańskiej tradycji ! Na wniosek Grzegorza Osyry – Przewodniczącego Rady Sołeckiej, z budżetu Seniorady, wydzieliliśmy odrębną kwotę na indywidualny dedykowany upominek specjalny Seniorady – dla najstarszego mieszkańca naszej wsi. Wyróżnienie miało  z założenia przybrać  postać pucharu z indywidualną imienną tabliczką a więc chodziło o to aby było ono jedyne niepowtarzalne w gminie, powiecie i  …. na świecie ?

O przydzieleniu tego unikalnego w swoim rodzaju upominku, nie decydowało zatem konkursowe Jury Seniorady lecz …. jak to się mówi dzisiaj PESEL, czyli wiek aktualnie  najstarszego seniora/ki Niedar. W wyniku poszukiwań wyłoniona została kandydatura:  Pani Stefanii Ludwiczak. Mieszkanka ulicy Różanej, w dniu Seniorady liczyła sobie dokładnie 95 lat !!! Pani Stefania niestety nie mogła uczestniczyć w sobotniej uroczystości ale delegowała do udziału w imprezie swoją córkę: Mirosławę  wraz z mężem, Grzegorzem.

Gratulacje  z okazji otrzymania tytułu:

                                     Seniora Nestora wsi Niedary 2019

dla Pani Stefanii Ludwiczak oraz okolicznościowe życzenia złożyli: Przewodnicząca Jury Niedariańskiej Seniorady 2019 – Przewodnicząca Rady Gminy Zawonia: Pani Grażyna Ogrodowicz Nitka:

oraz Sołtys wsi Niedary: Szczepan Gurboda:

 Wspólna fotka  zwieńczyła ten uroczysty moment Seniorady.

W roli  świateł rampy, niestety nie za profesjonalnie i oczywiście niezamierzenie  wystąpiło światło z rzutnika – przepraszam !

 Udział Mirki i Grzegorza z Różanej nie ograniczył się wyłącznie do funkcji reprezentacyjnej i odbioru pamiątkowego pucharu dla dostojnej Jubilatki. Przesympatyczna para z Różanej z powodzeniem stanęła w konkursowe szranki Seniorady… zdobywając dla swojej Mamy i Teściowej bardzo oryginalną nagrodę w postaci kolekcjonerskiej butelki wina: Egri Bikaver. Śpieszę w tym miejscu z wyjaśnieniami iż alkohol nie został kupiony z funduszu sołeckiego, który był głównym fundatorem  Seniorady, lecz został  przekazany  przez tajemniczego sponsora. ?

Butelka ta w trakcie Seniorady krążyła z rąk do rąk uczestników spotkania:

których zadaniem było odgadnięcie,

jaką niecodzienną wartość posiada ta z pozoru zwykła butelka, wszak nie najdroższego wina ?

Czasami więc z uwagą czasami z humorem:

butelka dotarła  do rąk Grzegorz z Różanej, który jak widać zmierzył ją iście zegramistrzowskim okiem i zawyrokował

Nieoceniona wartość tej oryginalnie zakorkowanej butelki wiąże się z początkami banderolowania alkoholu a rzeczony egzemplarz pochodzi z 1995 roku a zatem temu trunkowi już za kilka tygodni stuknie 25 lat ….. czyli ćwierwiecze !

I to była prawidłowa odpowiedź ! Kolekcjonerska nomen omen bezcenna wartość tej butelki  wina wynika z faktu iż jej zawartość  liczy sobie 24 lata !

Ten moment, jednak nie był decydujący o wygranej, Grzegorz aby zdobyć tę butelkę będzie się musiał jeszcze sporo natrudzić czeka go bowiem jak i wszystkich uczestników Seniorady  mi.in  egzamin  kodu flagowego logo Niedar, historyczna kartkówka, recytacja z pamięci   ….ale o tym już  w kolejnych wpisach

 

Dodaj komentarz