Sztafeta Kosiarzy 2019/V. Apel do tych, którzy jeszcze nie kosili.

Do  kolejnej, piątej już w tym roku zmiany, za prowadnicą  kosiarki  stanął  Marcin z Wesołej. Marcin jest kolejnym tegorocznym sztafetowym  debiutantem co  cieszy ogromnie albowiem ….  z szeregów stałych wieloletnich uczestników sztafety daje się posłyszeć coraz bardziej  uzasadnione zaproszenie adresowane właśnie do osób, które jeszcze w sztafecie nigdy nie brały udziału.

Sztafeta Kosiarzy  to  poświęcenie dla dobra ogółu  a szczególnie dla osób, których dzieci  korzystają z przy świetlicowego placu zabaw. W tym przyjętym od wielu lat zwyczajowo wolontariacie,  nie ma etatów a mimo tego kilka tych samych  osób  co roku staje ochotniczo do pracy.

Kiedy Władze Samorządowe naszej wsi  przygotowują społecznym wszak sumptem   paczki dla dzieci z różnych okazji to jest tych paczek 45. a w dotychczasowych sztafetach wzięło udział tylko 11/tu reprezentantów  rodzin wychowujących dzieci. Wielodzietność zgoda ale i tak nie zmienia to fakty iż  do akcji mogłoby się przyłączyć jeszcze wieli Niedarian.

Oto lista wszystkich  dotychczasowych uczestników sztafety, których trud  doceniamy zawsze dziękując każdej osobie indywidualnym wpisem i uwieczniając ten fakt w naszej  Niedariańskiej Kronice lat minionych:

Lista powyższa nie uwzględnia Grzegorz z Głównej, który bardzo często czynnie pomaga koszącym i sam jest chyba niekwestionowanym Mistrzem koszenia przyświetlicowego areału oraz kilku osób które dokonywały pokosu czy podkoszeń kosmetycznych  tuż przed organizowanymi imprezami.

Raczej  nie zostanie opublikowana antylista tych, którzy  nigdy nie wzięli udziału w sztafecie.  Przewodniczący Rady Sołeckiej Grzegorz Osyra i “stali” uczestnicy sztafety wyrażają przekonanie iż niniejszy wpis – chwila refleksji;  sprawi iż osoby które powinny zgłosić się do sztafety – uczynią to wkrótce…. ?

 

Leave a Comment