Unikalna pocztówka w Niedariańskiej Księdze Rekordów !

…i to na dodatek ze specjalnymi   pozdrowieniami dla Niedariańskich Seniorów !

Ten rekord można najwyżej wyrównać – bowiem jego pobicie wydaje się niemożliwe. Chyba, że ktoś wpadnie na pomysł uruchomienia na regularnego Urzędu Pocztowego na …Antarktydzie😊

Oto akurat 8 marca wyciągnęliśmy ze skrzynki pocztowej  w Niedarach pocztówkę wysłaną / w lutym/  z najdalej na południe położonego…  urzędu pocztowego. Ta nietypowa placówka funkcjonuje na krańcach Parku Narodowego Ziemi  Ognistej:

Z widokiem na Kanał Beagle nad którym dominują wpadające do Oceanu ostatnie  ośnieżone wierzchołki Andów. Widokówka prezentuje też ostatni  zielony las –  skrawki bujnej  andyjskiej  roślinności – ostatniego bastionu naturalnego chlorofilu rosnącego naprzeciwko lodowców Antarktydy:

Na awersie tej jedynej dostępnej na KONCU ŚWIATA  pocztówki,  znajdują się okolicznościowe  pieczątki i specjalna dedykacja dla Niedariańskich Seniorów:

Autorem opisanego Rekordu jest Tadeusz Plesowicz – emerytowany pracownik Uniwersytetu Edmonton z Kanady. Tadeuszowi  za jego  działalność na rzecz Niedar – Klub Seniora w głosowaniu jawnym jednogłośnie przyznał  NIEDRIAŃSKIEGO STORCZYKA – nasze największe społeczne wyróżnienie, które Seniorzy  dedykują  osobom, które dla Niedar uczyniły  coś absolutnie   wyjątkowego.

Tadeusz jako pierwszy sfotografował Logo Niedariańskiego  Klubu Seniora w Meksyku.

Dodaj komentarz