Brawo, brawo, brawo Niedarianie !

Jest nas wielu niesłychanie ! …chciałoby się radośnie zaśpiewać trawestując  słowa popularnego niegdyś szlagieru…

Na 98 %  posesji pojawią się nowe – zgodne z urzędową  numeracją  tabliczki  z logo naszej wsi, które coraz częściej zamiennie bywa nazywane herbem Niedar.

Dystrybucją tabliczek zajął się przesympatyczny Duet Kasia&Grzegorz,  wystylizowany tym razem  w specjalnych heraldycznych strojach:

Dystrybucją tabliczek na ul Różanej zajął się Grzegorz Idzikowski, który w kilka godzin później…. został wybrany na funkcję Sołtysa wsi Niedary:

Ujednolicone oznakowanie to ewidentny głos akceptacji za niedariańską wspólnotą, której tożsamościowe symbole kreujemy od 21 III 2015 r.

Ujednolicone oznakowanie to oznaka nie tylko akceptacji ale swojego rodzaju promesa włączania się w inicjatywy budowane na świadomości iż mieszkając tu i teraz im szybciej mentalnie scalimy się tym bardziej będziemy zauważalni

Ujednolicone oznakowanie to ewidentna pomoc dla wszelkiego rodzaju służb ratunkowych, pożarniczych, interwencyjnych, kurierów, usługodawców…itp.

Ujednolicone oznakowanie to wreszcie wizualny porządek w przestrzeni publicznej.

Ten szczególny tabliczkowy  mandat  staje się ważnym społecznym symptomem,  przemawiających za tym , iż nie sprzyjający integracji a istniejący od  ponad ćwierćwiecza  podział na Niedarzaków,   i  Wrocławioków,  systematycznie będzie się zacierał.

Kolejnym  dowodem  uzupełniającym  powyższą tezę była frekwencja a w jej rezultacie  ostateczny wynik wyborów na Sołtysa wsi Niedary  18/tej kadencji

Chociaż wyjątki stanowią potwierdzenie reguły na zakończenie pragnę wyrazić przekonanie iż z czasem przekonanych będzie jeszcze więcej…

Ps.

Na koniec apel aby  jeszcze przez jakiś czas eksponować tabliczki ze starym i nowym numerem równolegle. Kurierzy potwierdzają iż taka ekspozycja klarownie obrazuje sytuacja z jaka jeszcze jakiś czas przyjdzie się nam zmagać:

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz