Cudownych Sąsiadów mam/y – III

W październiku 2022, po raz pierwszy, publicznie strawestowałem słowa popularnego niegdyś  przeboju Urszuli Sipińskiej. Dziękując w ten sposób Sąsiadom z ulic Różanej i części Wesołej. Szczegółowy opis tego wydarzenia znajdziesz pod linkiem:

https://niedary.pl/cudownych-sasiadow-mam-y/


W grudniu ub. roku, zupełnie nieświadom kolejnej  sąsiedzkiej niespodzianki, zostałem zaproszony na…. uroczystą  sesję Rady Gminy Zawonia w której „przypadkiem” i pretekstowo niby  tylko w  sprawie Klubu Seniora,  zjawiła się liczniejsza grupa Niedarian.  W pewnym momencie zostałem wyłowiony z „widowni” by oto doświadczyć naocznie głosowania nad wnioskiem kilkudziesięcioosobowej grupy Niedarian, która zwróciła się do Wójt Gminy Zawonia Agnieszki Wersty, aby przyznać mi Tytuł Honorowego Obywatela Gminy Zawonia:

Totalnie zaskoczony obrotem sprawy,  już po jednomyślnym werdykcie Rady,  dziękując Samorządowcom Gminy Zawonia oraz przede wszystkim moim Wspaniałym Sąsiadom, jeszcze  podczas uroczystego zamknięcia sesji Rady Gminy powtórzyłem tytułową trawestację: CUDOWNYCH SASIADÓW MAM !

Po zakończonej V/tej edycji Niedariańskiego Rajdu Szlakiem Kurhanów, zwrócił się do mnie Redaktor  Tomasz Nawrot z Nowej Trzebnickiej o kilka słów na temat zakończonej imprezy…  Trudno było streścić genezę rajdu bez szerszego  kontekstu z nieodzownie  sąsiedzko  wspólnym mianownikiem: NIEDARIANIE. W skrócie opisać własne doświadczenia i z kolei genezę ich nabycia….Tak powstał dwustronicowy artykuł zatytułowany:  Cudownych Sąsiadów Mam….

Artykuł w wersji do przeczytania dostępny jest po kliknięciu w poniższy link:

Gazeta_Nowa_Cudownych_Sasiadow_mam...str_8-9

W ten oto sposób, tym razem przed  kilkudziesięciu tysięcznym  gronem czytelników Gazety Nowej Trzebnickiej.   Powtórzyłem iż bez naszych wspólnych międzysąsiedzkich  działań, akceptacji i czasami jakże dużej dozy tolerancji nie stworzylibyśmy aż tylu milowych kamieni rozwoju naszej Małej Ojczyzny – docenianych nie tylko w Gminie ale w Polsce i na wielu kontynentach ! Ten nasz szczególny społeczny aport; niematerialny dorobek naszego pokolenia, który mam nadzieję będą kontynuować i radośnie bawić się jej symbolami przyszłe pokolenia Niedarian… i miło patrzeć jak ten do tej pory niematerialny dorobek …. zaczyna w naszej przestrzeni publicznej  przybierać jak najbardziej materialne formy wyrazu.

Niedarianom kłaniam się z szacunkiem !

/-/ Jurek Lewandowski

3 komentarze

 • Ewa ze Spacerowej pisze:

  Super historia w 3 odsłonach! I piękny artykuł w gazecie! Dzięki za wspomnienie w nim także mojej skromnej osoby. 🙂

  Należą Ci się takie laury i wyróżnienia za wszystko co robisz dla naszej wsi. Szczególnie na rzecz integracji jej mieszkańców.

  Dziękujemy, że wciąż jeszcze chce Ci się działać dalej!
  Ukłony dla Ciebie!

  • niedary@gmail.com pisze:

   Dopóki są w Niedarach ludzie tacy jak Ty, którzy, posiedli niecodzienna ale jakże cudowną umiejętność takiego organizowania sobie czasu, że stać ich na to, by móc robić coś bezinteresowanie dla innych, to jakoś trudno byłoby mi powiedzieć: „od jutra wypisuję się z przestrzeni publicznej i zaszywam się za swoimi żywopłotami 🙂 … Pracujemy teraz nad tym aby teraz dla odmiany podziękować tym, dzięki którym nie tylko ja ale także inni Liderzy i Włodarze Samorządowi Niedar minionych kadencji mogli na swój sposób z wiekszą/mniejszą aktywnością funkcjonować w przestrzeni publicznej. Premiera tego pionierskiego systemu – w połowie listopada br. Zawsze w ukłonie przed Twoim poswięceniem na rzecz Niedar i Niedarian:
   Jurek
   Ps.
   System podpowiada mi iż Twój komentarz na który właśnie odpowiedziałem – był kolejnym 99/tym Twoim głosem na forum niedary.pl
   Zatem już w następnym komentarzu, stuknie Ci okragła setka ! Gratuluję !

  • Ewa ze Spacerowej pisze:

   Dzięki, za takie miłe słowa! Dlatego taki dobrany z nas team! 😀

   O, to jestem bardzo ciekawa, co takiego szykuje się na jesień!

   Wow – kto by pomyślał, że to już 100-ny komentarz. Super!!! No to teraz odliczamy do dwusetnego. 🙂

Dodaj komentarz