Meksykańska Perła Pacyfiku; Tribute to Ola.

Szacowne grono Ambasadorów akcji: „Logo Niedar podróżuje” zasilił dzisiaj Andrzej Kłębek absolwent   wrocławskiego Uniwersytetu Przyrodniczego wydziału weterynarii, późniejszy pracownik SHIUZ/u w Legnicy a… od 20 lat właściciel prywatnej kliniki weterynaryjnej w kanadyjskim Kindersley – położonym na równej jak stół prerii prowincji Saskatchewan. Miejscowi mawiają  iż  jak z posesji ucieknie im pies… to widzą go jeszcze przez trzy dni ! Jakież to przeciwieństwo naszych Kocich Gór 😊 Andrzej wyruszył z Kanady do Meksyku – miejscowość  Mazatlan ; nie tylko z logo ale i z …. flagą Niedar;   wydrukowanymi na papierze w formacie A3:

Tak dokładnie są to te same wydruki, które widzieliśmy wcześniej w relacji Tadeusza z Edmonton: https://niedary.pl/logo-niedar-w-kanadzie-tribute-ola/, który nota bene był wcześniej w Mazatlan i oto jego relacja z tego miejsca:

Mazatlan to typowy turystyczny resort z którego można popłynąć promem na półwysep kalifornijski do Cabo San Lucas i po drodze oglądać wieloryby w zatoce kalifornijskiej. Stąd mamy już tylko 2 godziny lotu do miasta aniołów czyli Los Angeles czy do stolicy hazardu: Las Vegas.

Stan Sinaloa w którym leży Mazatlan znany był z siedziby jednego z największych narkotykowych karteli pod przywództwem Joaquina Guzmana – “El Chapo”, który został skazany w tym roku w USA. Ciągle szukają jego 16 mld dolarów za które Prezydent Trump chce skończyć budowanie muru na granicy z Meksykiem. W 2016 ,El Chapo, został ponownie zatrzymany po brawurowej ucieczce z więzienia przez kilometrowy tunel na motocyklu. Było o tym głośno a Netflix nakręcił nawet serial na ten temat. Włodarze miasta zapewniają jednak iż dzisiaj turyści nie mają się tu czego obawiać – nawet tamtejsza syrenka w odróżnieniu od naszej warszawskiej nie jest uzbrojona:

Zainteresowanych klimatem tej miejscowości i wersją filmową/ z oryginalną muzyczną  ścieżką dźwiękową/  zwiedzania zapraszam do kliknięcia w poniższy link. Reklamę można pominąć po kilkusekundowej emisji:

https://www.youtube.com/watch?v=AuGL5SjvUvo


Andrzeju bardzo dziękuję za kilometry szczególnie, że zadedykowałeś je pamięci Oli współtwórczyni pomysłu Logo Niedar podróżuje.

Jurek

1 Komentarz

  • Tadeusz pisze:

    Mozna tez przejechac polwysep kalifornijski autobusem do granicznego miasta Tijuana.Tam na glownej ulicy/Avenida Revolution/mozna wziac za 2 dolary mexicali autobus przez granice do San Isidro,California.Warto wspomniec,ze na polwyspie californijskim krecono film “Titanic” a scena zatoniecia krecona byla w Rosarito Beach ok. 20 km na poludnie od Tijuana.

Leave a Comment