Naprawa dróg w Niedarach

W końcu doczekaliśmy się rozstrzygnięcia przez Gminę Zawonia przetargu na naprawy dróg i wczoraj oraz dzisiaj, tj. 22 i 23 sierpnia br. Firma drogowa rozpoczęła i zakończyła utwardzanie i naprawę niektórych odcinków dróg gminnych w naszej miejscowości. Ulica Łączna została pokryta na całej długości i szerokości drobnym tłuczniem. Po wałowaniu powierzchnia jest równa i – jak zapewniają Wykonawcy – po pewnym czasie tłuczeń się dodatkowo utwardzi i będzie służył przez długie lata. Drugą naprawianą drogą jest Konwaliowa w dwóch lokalizacjach, tj. w środkowym – najniżej położonym odcinku, a także przy skrzyżowaniu z ulicą Wesołą. Naprawa tych dróg umożliwi wygodny przejazd wokół całej wioski.

Cieszymy się z tych napraw, bo nawet po niewielkich deszczach tworzyły się grząskie miejsca uniemożliwiające przejazd samochodem osobowym. Teraz jest dużo lepiej i oby tak zostało jak najdłużej.

Oczywiście naprawa kilku nawierzchni drogowych nie rozwiązuje w Niedarach kompleksowo problemów w tym zakresie. W następnym Funduszu sołeckim na rok 2024 też zaplanujemy pieniądze na kolejne prace w zakresie dróg publicznych. Może uda się pozyskać trochę klińca do samodzielnego wykorzystania przez mieszkańców od Lasów Państwowych – jak już raz się udało.

Grzegorz Idzikowski

Sołtys wsi Niedary

4 komentarze

 • Barbara pisze:

  dziękujemy za dobre nowiny; dobre drogi to podstawa!

 • Lutek pisze:

  Super. Na Konwaliowej w dawnych latach straciłem jeden zbiornik olejowy.
  Teraz to już historia.
  Pozdrawiam Lutek z Wesołej

 • Ewa ze Spacerowej pisze:

  Wow, wygląda to naprawdę super! Wreszcie po deszczach da się tamtędy spokojnie przejść/przejechać. 🙂

 • Pan xxxx pisze:

  A droga po wojnie jak była tak nadal została i ciekaw jestem kiedy się skończy zamiatanie. Obietnice były i się na tym skończyło, było zatwierdzone, ustalone, uchwalone na zebraniu a i tak się zrobiło po swojemu.

Dodaj komentarz