Puchar Sołtysa Zawoni …. uratowany przez chłopaków z Niedar !!!

O  mały włos –  gdyby nie nasi Mistrzowie  z Niedar –   … Puchar Sołtysa Zawoni  ….pojechałby do…. Dobroszyc !!!

…ale wszystko  po kolei o tym dramatycznym i jakże  bogatym w zwroty akcji turnieju:

O godzinie 11.00  na boisku w Sędzicach  rozpoczął się Turniej w piłkę nożną o Puchar Sołtysa Zawoni:

SKS Złotów

W grupach rozegrano mecze systemem: :”każdy z każdym” 2 x po 20 minut.

***

W finale drużyna Victoria Zawonia zmierzyła się z drużyną Dąb Dobroszyce.

W ostatnich sekundach II połowy spotkania  Dąb Dobroszyce prowadził wynikiem 1: 0 Sędzia  spoglądał już  na zegarek – sięgał po gwizdek by odgwizdać zwycięstwo gości z Dobroszyc …. i w tym ułamku sekundy przy piłce był  Paweł z Wesołej , który w biegu  podał do Kamila z Wesołej  a ten błyskawicznym celnym strzałem w  doprowadził do remisu na wagę dogrywki w rzutach  karnych. Drużyna  rzuciła się na bohatera tego meczu, który dzięki swojemu opanowaniu nie zmarnował tej jedynej szansy …i praktycznie odwrócił losy całego turnieju !

Przypomnieć należy w tym miejscu iż Kamil ma już swoje poczesne miejsce w Naszej Niedariańskiej Galerii Mistrzów !

Po krótkiej przerwie rozegrano  serię rzutów karnych  w której swoją przewagę w stosunku 5:4 wykazali Zawodnicy drużyny Victoria Zawonia  a tym samym Puchar Sołtysa pozostał w Gminie !

Na tym nie koniec sukcesów naszych reprezentantów:

Nagrody Indywidualne zdobyli:

Najlepszy bramkarz Turnieju – Bramkarz  Tomtexu Widawy Wrocław

Król Strzelców Turnieju  – Paweł z Wesołej –  Niedary / to kolejny Puchar w kolekcji naszego Mistrza !!!/

Sukcesy indywidualne zawsze w tle mają swoich  cichych  bohaterów, drugiego planu bez których ostateczny Zespołowy sukces nie byłby możliwy do osiągnięcia.

…no i w tym miejscu, pewnie zaskoczymy wielu Niedarian albowiem Zespołowy trzon drużyny Victoria Zawonia – stanowią Zawodnicy  z Niedar !!!

DSCN0386

W drużynie Victoria Zawonia wystąpili:

Paweł z Wesołej  / Król Strzelców Turnieju ! …i Asystent w  decydującej akcji – na fotce poniżej pierwszy z lewej:

DSCN0408 Król Strzelców

Kamil z Wesołej  – Siła Spokoju ! / Bohater akcji ostatniej wykorzystanej szansy !/ Na fotce poniżej w przysiadzie w środku:

DSCN0386

Alan z Wesołej

Dawid z Głównej

Maciek z Wesołej

Mateusz z Wesołej

Mateusz z Głównej

Turniej zakończył się ok. godz. 20.00 a więc po blisko 9/ciu godzinach ciężkich zmagań>

Myślę iż możemy być dumni jako społeczność Niedar z tego iż posiadamy tak Wspaniały Team Zawodników, który stanowi Trzon Reprezentacji Gminy w tzw.” A” Klasie.

Na podstawie relacji Grzesia z ul. Głównej  – tekst opracował:  Jurek z ulicy …także Wesołej  🙂

Za fotki ilustrujące przebieg Turnieju  dziękujemy Panu Grzegorzowi  Olżyńskiemu

DSCN0408 DSCN0404

Ps.

Jeśli nie  kibicowałeś/aś zawodnikom z turniejowych trybun…  a cieszy Cię  ten wynik i   chcesz temu  dać  wyraz,  kliknij w przycisk  Lubię – pewnie takimi wirtualnymi oklaskami zmotywujemy naszych Mistrzów ,  do tego aby przysparzali nam jeszcze wielu,  wielu, wielu  sportowych wzruszeń.